قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / آخرین جزئیات طرح اصلاح قانون مهریه
آخرین جزئیات طرح اصلاح قانون مهریه

نایب‌رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس مطرح کرد؛

آخرین جزئیات طرح اصلاح قانون مهریه

نایب‌رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: مراجع فقیه با زندانی محکومان مهریه مخالف هستند و مجلس هم به دنبال اصلاح قانون مهریه است که امیدواریم این قانون در روزهای آینده با بررسی دقیق و بیشتر به صحن علنی مجلس بیاید.

به گزارش شبکه اجتهاد، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن نوروزی در گفت‌وگو با تسنیم با تأکید بر اصلاح قانون مهریه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: حدود ۳ سال بر روی اصلاح قانون مهریه کار شده اما اختلاف نظرهایی در این رابطه وجود دارد که باید با رایزنی حل شود.

وی با بیان اینکه فراکسیون زنان مخالف بخش‌هایی از اصلاح قانون مهریه هستند افزود: جلسات کارشناسی‌های متعددی با حضور فراکسیون زنان و کمیسیون حقوقی مجلس برگزار شده است که امیدواریم اختلاف نظرها حل شود تا اصلاح قانون مهریه به سرانجام برسد.

نایب‌رئیس کمیسیون حقوقی مجلس تصریح کرد: اختلاف نظر در مورد کاهش تعداد سکه به ۱۴ عدد و اخذ مالیات از سکه‌های تعداد بالا در قانون مهریه وجود دارد که هنوز به جمع‌بندی آن نرسیده‌ایم و کمیسیون با آن مخالف است.

نوروزی تأکید کرد: مهریه به‌عنوان یک هدیه است و هرچه که می‌خواهد باید باشد ولی باید شرط عندالاستطاعه از مهریه برداشته شود و مهریه در ابتدای ازدواج نقداً پرداخت شود.

وی گفت: اگر زوجین شرط عندالاستطاعه را نپذیرفتند و بعدها به مشکل برخوردند دیگر حق مراجعه به مراجع قضایی و دادگاه خانواده را نخواهند داشت و زوجه باید به اجرای احکام سازمان ثبت نسبت به مال زوج اقدام و حقش را دریافت کند.

نایب‌رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: مراجع فقیه با زندانی محکومان مهریه مخالف هستند و مجلس هم به دنبال اصلاح قانون مهریه است که امیدواریم این قانون در روزهای آینده با بررسی دقیق و بیشتر به صحن علنی مجلس بیاید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Real Time Web Analytics