قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / آیت‌الله مکارم: مسئولین مشکلات مردم را جدی بشمارند و به آن رسیدگی کنند
آیت‌الله مکارم: مسئولین مشکلات مردم را جدی بشمارند و به آن رسیدگی کنند

در سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) مطرح شد؛

آیت‌الله مکارم: مسئولین مشکلات مردم را جدی بشمارند و به آن رسیدگی کنند

امروز جامعۀ ما دچار گرفتاریها و مشکلات فراوانی از جمله مشکل اقتصادی و فرهنگی است. در مسائل اقتصادی گرفتار اموری هستیم که تبدیل به معما شده است. وقتی می‌شنویم که مثلا دلار فلان مقدار شده، هیچ عکس العملی از مسئولین نمی‌بینیم و حتی ابراز هم نمی‌کنند که ما وضعیت را درست می‌کنیم و نمی‌گذاریم به این صورت باقی بماند و به سادگی از کنار قضایا عبور می‌کنند.

به گزارش شبکه اجتهاد، آیت‌‌الله ناصر مکارم شیرازی در سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در مجلس سوگواری که با حضور اقشار مختلف مردم، علما و روحانیون در مدرسه امام امیرالمؤمنین(ع) برگزار شد، به تبیین فضائل و مناقب حضرت صدیقه طاهره(س) پرداخت و با با بیان این که حضرت زهرا(س) فضائل بسیاری دارند، یادآورشد: ما در کتاب «فاطمه برترین بانوی جهان» چهل حدیث دربارۀ فضائل فاطمۀ زهرا(س) بر اساس منابع معتبر عامه آورده‌ایم.

معظم له با اشاره به روایت «فاطمه بضعه منی»، تعبیر «بضعه» را به معنای پارۀ جسم و روح پیامبر گرامی اسلام(ص) دانسته و افزود: اینکه برخی آن را تنها به معنای پارۀ بدن معنا کرده‌اند، مناسب نیست زیرا هر فرزندی پارۀ بدن پدر خود است.

مکارم شیرازی با برشمردن بعضی استثنائات فاطمۀ زهرا(س) نسبت به دیگران، این استثنائات را وجه تمایز آن بانوی بزرگوار از دیگران و ایشان تنها مصداق تعبیر «بضعه منی» دانست و اختلاف در تاریخ شهادت آن بانو را نیز از وجوه تمایز برشمرده که سبب می =‌شود تا فضائل و مناقب آن حضرت بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

معظم‌له با اشاره به برپایی گسترده مجالس عزاداری حضرت فاطمۀ زهرا(س) فرمود: تشکیل جلسات تنها برای بیان فضائل آن حضرت نباشد، بلکه باید افزون بر ذکر فضائل و مناقب، به گونه‌ای باشد که همگی از سیره و روش زندگی آن حضرت، درس و عبرت گرفته و پرتوی از آن فضائل نیز در زندگی ما باشد.

مکارم شیرازی در ادامه به ازدواج ساده و ساده‌زیستی آن حضرت اشاره کرد و گفت: امروز مشاهده می‌کنیم برخی مدعیان اسلام که مراسم ازدواج و زندگی آنها به شدت تشریفاتی و مجلل است، آن را تابلو کرده و در معرض دید همگان قرار می دهد.

ایشان افزود: امروز جامعۀ ما دچار گرفتاریها و مشکلات فراوانی از جمله مشکل اقتصادی و فرهنگی است. در مسائل اقتصادی گرفتار اموری هستیم که تبدیل به معما شده است. وقتی می‌شنویم که مثلا دلار فلان مقدار شده، هیچ عکس العملی از مسئولین نمی‌بینیم و حتی ابراز هم نمی‌کنند که ما وضعیت را درست می‌کنیم و نمی‌گذاریم به این صورت باقی بماند و به سادگی از کنار قضایا عبور می‌کنند.

معظم له تأکید کرد: ما همانطور که معتقد به تقویت نظام و مسئولین نظام هستیم، معتقدیم باید به مشکلات مردم هم توجه جدی داشته باشیم.

مکارم شیرازی در مورد مشکلات فرهنگی نیز فرمود: برخی می‌خواهند مسألۀ حجاب را به ابتذال بکشانند. کار به جایی رسیده که به بی‌حجابی افتخار می‌کنند و در میان جمعیت ظاهر می‌شوند.

ایشان مردم را علاقه‌مند و وفادار به نظام و کشور دانست و افزود: مردم در مقابل مشکلات تحمل و حوصله دارند، اما باید به وفا و حوصله مردم توجه شود. مسئولین این مسائل و مشکلات را جدی بشمارند و به گرفتاری های مردم رسیدگی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Real Time Web Analytics