خانه / آخرین اخبار / اولین فرهنگ لغت «اصول فقه» به عربی و انگلیسی تألیف شد
اولین فرهنگ لغت «اصول فقه» به عربی و انگلیسی تألیف شد

تازه‌های نشر؛

اولین فرهنگ لغت «اصول فقه» به عربی و انگلیسی تألیف شد

محقق و استاد جامعه‌المصطفی(ص) اولین فرهنگ لغت اصول فقه را به دو زبان عربی و انگلیسی تألیف کرد.

به گزارش شبکه اجتهاد، مرتضی آقامحمدی، مدیر مطالعات جهان اسلام پژوهشکده عروه‌الوثقی، گفت: اولین فرهنگ لغت اصول فقه در انتشارات لمبرت آلمان چاپ شده و در سایت آمازون قابل فروش و دسترسی برای علاقه‌مندان است.

مدیر گروه مطالعات اسلامی جامعه المصطفی(ص) گفت: در این فرهنگ لغت تمامی آثاری را که از شیعه و سنی در زمینه اصول فقه وجود دارد به صورت تطبیقی بررسی و اصطلاحات وضع شده را نویسندگان این آثار با نام اختصاری آن شخص در این مجموعه گردآوری کرده‌اند.

آقامحمدی با بیان اینکه کلمات عام و یا ابداعی هم بدون علائم اختصاری در این فرهنگ لغت گردآوری شده است، اظهار کرد: این مجموعه جست‌وجوی آسان در واژگان تخصصی اصول فقه را در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد و عرب‌زبانان و انگیسی‌زبانان می‌توانند از آن استفاده کنند.

مدیر مطالعات جهان اسلام پژوهشکده عروه الوثقی اظهار کرد: این کتاب در ۱۷۰ صفحه در سال ۲۰۱۸ در آلمان منتشر شده و بخش اول آن انگلیسی به عربی و بخش دوم نیز عربی به انگلیسی است.

وی تأکید کرد: کسانی که می‌خواهند اصول فقه را به انگلیسی تدریس یا مطالعه کنند نیازمند واژگان تخصصی آن و آشنایی با این واژگان هستند و این مجموعه می‌تواند این امر را برای آنان تسهیل کند.

بنابر گزارش ایکنا، این محقق و پژوهشگر یادآور شد: فرهنگ لغت عرفان، کلام و فلسفه به زبان‌های دیگر در گذشته نوشته شده بود ولی نبود فرهنگ اصول فقه احساس می‌شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Real Time Web Analytics
Google Analytics Alternative