قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / تأسف آیت‌الله سبحانی از درگذشت آیت‌الله خلخالی/ یکی از دوستان بسیار صمیمی خود را از دست‌ داده‌ام
هتك حرمت مراقد امامان معصوم در بقيع، عاشورای دوم است

تأسف آیت‌الله سبحانی از درگذشت آیت‌الله خلخالی/ یکی از دوستان بسیار صمیمی خود را از دست‌ داده‌ام

آیت‌الله سبحانی رحلت آیت‌الله موسوی خلخالی را تسلیت گفت و ابراز داشت: با کمال تأسف و تأثر درگذشت عالم ربانی ت آیت‌الله حاج سید مهدی موسوی خلخالی دریافت نمودم؛ و در حقیقت یکی از دوستان بسیار صمیمی خود را از دست‌ داده‌ام.

به گزارش شبکه اجتهاد، آیت‌الله شیخ جعفر سبحانی با صدور پیامی ارتحال آیت‌الله سید محمدمهدی موسوی خلخالی را تسلیت گفت. متن پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

إنّا لله و إنّا إلیه راجعون

درگذشت عالم ربانی فقیه اهل بیت عصمت و طهارت حضرت آیت‌الله حاج سید مهدی موسوی خلخالی (قدس سره) را با کمال تأسف و تأثر دریافت نمودم؛ و در حقیقت یکی از دوستان بسیار صمیمی خود را از دست‌ داده‌ام.

فقید سعید شاخۀ‌ طیبه‌ای از شجره بزرگ بیت خلخالی است که در دو قرن اخیر شخصیت‌های عظیم علمی از این خاندان برخاسته و به نشر علم و معارف پرداخته‌اند.

آیت‌الله خلخالی از تلامیذ برجسته آیت‌الله العظمی خوئی (قدس سره) بوده و سالیان درازی در نجف اشرف از این مرجع بزرگ و سایر مراجع بهره گرفته است. سپس برای نشر علم و دانش از نجف اشرف به تهران هجرت نمود و به وظایف خطیر روحانیت پرداخت؛ و اخیراً به خاطر آلودگی هوا در مشهد مقدس اقامت گزید و به تدریس و تعلیم اشتغال داشت. آثار قلمی ایشان مورد استفاده حوزویان می‌باشد و کتاب «المسائل المستحدثه» از بهترین آثار او است.

اینجانب این ضایعه را به حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و علمای اعلام و بازماندگان ایشان تسلیت گفته، و برای آن فقید سعید علو درجات را از خداوند متعال خواستار است.

و سلام‌الله علیه یوم ولد و یوم مات و یوم یبعث حیّاً.

حوزه علمیۀ قم

جعفر سبحانی

۲۶ ربیع‌الثانی ۱۴۴۱هـ.ق

برابر با ۲ دیماه ۱۳۹۸هـ.ش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Real Time Web Analytics