قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / دراسات فی فقـه الربـا
دراسات فی فقـه الربـا

از سوی بوستان کتاب منتشر شد؛

دراسات فی فقـه الربـا

کتاب «دراسات فی فقه الربا فی، عشره فصول من احکام المعاملات و البنوک» اثر استاد ناظم‌زاده قمی به همت بوستان کتاب چاپ و روانه بازار نشر شد.

به گزارش خبرنگار اجتهاد، «دراسات فی فقه الربا فی، عشره فصول من احکام المعاملات و البنوک» به قلم حجت‌الاسلام والمسلمین سید اصغر ناظم‌زاده قمی استاد خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم به‌تازگی از سوی مؤسسه بوستان کتاب کتاب منتشر شد.

بنابراین گزارش استاد ناظم‌زاده قمی در این اثر «معنای ربا در لغت و قرآن و ادیان گذشته»، «چگونگی تشریح ربا در اسلام»، «ادله حرمت ربا در قرآن»، «سنت و اجماع»، «شبهات وارده در شدت عقوبت ربا و جواب آنها»، «اقسام ربا»، «مستثنیات ربا»، «قرض لا ربوی»، «احکام بانک‌ها و معاملات متداول در آن» و… را تبیین و بررسی کرده است.

کتاب «دراسات فی فقه الربا فی، عشره فصول من احکام المعاملات و البنوک» به زبانی عربی در قطع وزیری در سال ۱۳۹۹ از سوی بوستان کتاب به زیورطبع آراسته شده است.

علاقه مندان جهت تهیه و مطالعه این آثار می‌توانند با خرید اینترنتی از تخفیف ویژه برخوردار گردند (اینجا) و نیز با شماره تلفن ۷ ۳۷۷۴۲۱۵۵ تماس بگیرند و یا به شعبه‌های بوستان کتاب در سراسر کشور مراجعه نمایند.

استاد ناظم زاده تاکنون بیش از ۱۵ جلد کتاب به زبا‌ های عربی، فارسی و اردو منتشر کرده است. بر کتاب «الفصول المائه فى حیاه ابى‌الائمه على(ع)» ایشان که ۵ جلد و ۱۰۰ فصل به زندگانی امیرالمومنان پرداخته، حضرات آیات صافی گلپایگانی، سبحانی، مومن و معرفت تقریظ نوشته‌اند و مورد تقدیر ویژه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای قرار گرفته است. کتاب «سیمای پرفروغ» دیگر اثر ایشان به عنوان یکی از کتاب‌های سال حوزه در سال ۱۳۷۹ مورد تقدیر قرار گرفته است. «دانشنامه بزرگ طب اسلامى»، «تجلى امامت»، «زندگی‌نامه حضرت ابوطالب»، «اصحاب امام على(ع)»، «نظام تغذیه در اسلام»، «سلامتى جنین از دیدگاه اسلام»، «حقوق کودک از دیدگاه اسلام»، «کنترل جمعیت و دین اسلام» و «نگرشى به شبیه سازى انسان (بیم‌ها و امیدها)» برخی دیگر از تألیفات این استاد حوزه علمیه قم می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Real Time Web Analytics