قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / سیدجمال‌الدین اسدآبادی؛ بنیانگذار نهضت احیای فکردینی
سیدجمال‌الدین اسدآبادی؛ بنیانگذار نهضت احیای فکردینی

تازه‌های نشر؛

سیدجمال‌الدین اسدآبادی؛ بنیانگذار نهضت احیای فکردینی

چاپ اول کتاب «سید جمال‌الدین اسدآبادی؛ بنیان گذار نهضت احیای فکر دینی» به قلم دکتر محمدجواد صاحبی و از سوی مؤسسه بوستان کتاب در ۳۸۴ صفحه منتشر شده است.

به گزارش شبکه اجتهاد، رشد و شکوفایی تمدن نوین باختر و هجوم نظامی، سیاسی و فرهنگی کشورهای اروپایی و شرق اسلامی در آغاز قرن نوزدهم میلادی واکنش روشنفکران مسلمان را برانگیخت و آنان را به‌بازیابی هویت فرهنگی و ملی خویش واداشت.

در این هنگام جنبشی معروف به‌احیای نهضت فکر دینی با پیشگامی سید جمال الدین اسد آبادی برای اصلاح جامعه اسلامی و زدودن پیرایه‌ها و بازگشت به‌گوهر دین شکل گرفت که در پی روشن کردن موضع اسلام در برابر علوم جدید، مبارزه با استعمار خارجی و ستیز با استبداد داخلی بود.

نگارنده در این مجموعه بر آن بوده است تا گزارشی کامل از شرح حال آثار و افکار این مصلح مسلمان را در اختیار خواننده قرار دهد، از این رو، همه گزارش‌های معتبر را گردآوری کرده و از میان آن‌ها دقیق‌تر این اقوال را برگزیده و با پرهیز از تکرار طبق تقویم تاریخ، سامان داده است.

کتاب «سید جمال الدین اسدآبادی، بنیان گذار نهضت احیای فکر دینی» از هشت بخش تشکیل شده و نگارنده در هر بخش یک قسمت از زندگانی این مصلح مسلمان را مورد توجه و بررسی قرار داده است.

در بخش اول تا چهارم این کتاب از کودکی تا بزرگسالی، از سیاحت تا سیاست، از اندیشه تا عمل و از شرق تا غرب سید جمال الدین اسدآبادی بررسی شده است.

همچنین نویسنده در بخش‌های پنجم تا هشتم نیز طلوع دوباره از غرب، سیاست و دیانت، از آسیا تا اروپا و غروب در مشرق این مصلح مسلمان را مورد کاوش قرار داده است.

علاقه‌مندان با خرید اینترنتی این کتاب از طریق نشانی اینترنتی موسسه بوستان کتاب به‌ نشانی www.bustaneketab.com می‌توانند از تخفیف ۲۰ درصدی اثر مذکور بهره‌مند شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Real Time Web Analytics