قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / انتشار دومین شماره دوفصلنامۀ علمی «مطالعات اعتبارسنجی حدیث»
انتشار دومین شماره دوفصلنامۀ علمی «مطالعات اعتبارسنجی حدیث»

انتشار دومین شماره دوفصلنامۀ علمی «مطالعات اعتبارسنجی حدیث»

شماره دوم دوفصلنامه علمی تخصصی مطالعات اعتبار سنجی حدیث به صاحب امتیازی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان و با همکاری گروه رجال پژوهشی معاونت پژوهش این حوزه، منتشر شد.

به گزارش شبکه اجتهاد، دومین شماره دوفصلنامه‌ی علمی تخصصی مطالعات اعتبار سنجی حدیث به صاحب امتیازی معاونت پژوهش این حوزه و با همکاری گروه رجال پژوهشی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان، در راستای ضرورت توجه به گنجینۀ معارف حدیثی اهل بیت علیهم السلام به عنوان بستر زایندگی و پرورش علوم مختلفی دینی به ویژه با توجه به تأکید مقام معظم رهبری بر حدیث به عنوان مادر همۀ علوم دینی، منتشر شد.

مقالات این شماره در ۷ عنوان پژوهشی”دلایل اعتماد شیخ صدوق به روایات ابوسمینه (با نگاهی به بازیابی منابع مکتوب روایات این راوی در آثار (شیخ صدوق)”، “مفهوم شناسی عبارت یروی عن الضعفاء (با تکیه بر عملکرد متقدمان)”، “بازخوانی دیدگاه ابن ولید پیرامون دو اصل زید النرسی و زید الزراد”، “اعتبار سنجی محتوایی شماری از گزاره های کتاب توحید مفضل با رویکرد عرضه بر روایات شیعی”، ” بررسی کتاب الجامع بزنطی و منقولات آن در مستطرفات سرائر”، ” بازکاوی اسناد روایات کتاب الحجه کافی و پاسخ به یک ادعا” و ” اعتبار سنجی یک حدیث از اصول کافی”، توسط اساتید حوزه و دانشگاه، تدوین شده است.

فراخوان دریافت مقالات: دوفصلنامه مطالعات اعتبارسنجی حدیث با رویکرد علمی پژوهشی، جهت فراخوان موضوعی مقالات، محورهای «دانش رجال و اعتبارسنجی حدیث»، «روش‌شناسی پژوهش‌های رجالی» و «جریان‌های کهن و نوپدید اعتبارسنجی حدیث» را عنوان کرده است و آماده دریافت مقالات اساتید و پژوهشگران می‌باشد.

مهلت ارسال مقالات تا تاریخ ۱۳۹۹/۶/۱ می‌باشد و علاقمندان می‌توانند آثار خود را به سامانه مطالعات اعتبار سنجی حدیث به نشانی http://vsh.journals.hozehkh.com ارسال کنند. ریز موضوعات گسترده مرتبط با هر یک از محور‌های کلی که توسط کمیته علمی فراخوان تنظیم شده، قابلیت مطالعه در سامانه مجله دارد.

لازم به ذکر است، سال گذشته در چهارچوب اهداف و رویکردهای درنظر گرفته شده و به منظور استفاده از ظرفیتهای علمی محققان، طلاب و اساتید حوزۀ علمیۀ خراسان با پیگیری های معاونت پژوهش حوزۀ علمیۀ خراسان پروانه انتشار دوفصلنامۀ علمی تخصصی «مطالعات اعتبارسنجی حدیث» از سوی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شده است .

بنابر گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان؛ این نشریه فعالیتهای مقدماتی خود را از سال ۱۳۹۷ آغاز کرده و پس از تمهید زمینه های مورد نیاز و تشکیل کادر علمی و اجرایی خبره سرانجام مطابق ماده ۱۳ قانون مطبوعات مصوب مجلس شورای اسلامی، مجوز نشر آن به زبان فارسی، با رتبۀ علمی تخصصی، با گسترۀ نشر و توزیع سراسری و با ترتیب انتشار«دوفصلنامه» در تاریخ  ۱۳۹۸/۴/۱۷ با شماره ثبت ۸۵۴۸۶ از سمت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران صادر گردید .

همچنین؛ این مجوز مربوط به پروانه انتشار نشریه مطالعات اعتبار سنجی حدیث در زمینه علوم قرآن و حدیث(تخصصی) بوده است و فرآیند اخذ رتبه علمی پژوهشی نشریه در حال بررسی است و پس از چاپ حداقل سه شماره می‌تواند توسط هیئت نظارت بر نشریات علمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ابلاغ شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Real Time Web Analytics