قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / نامه آیت‌الله مکارم شیرازی به مدیر حوزه پیش از دیدار با پاپ
نامه آیت‌الله مکارم شیرازی به مدیر حوزه پیش از دیدار با پاپ

نامه آیت‌الله مکارم شیرازی به مدیر حوزه پیش از دیدار با پاپ

آیت‌الله مکارم شیرازی در نامه‌ای به مدیر حوزه‌های علمیه نکاتی را درباره دیدار با پاپ بیان کردند.

به گزراش شبکه اجتهاد، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع معظم تقلید در نامه‌ای به مدیر حوزه‌های علمیه، نکاتی را پیرامون دیدار استاد علیرضا اعرافی و پاپ بیان کردند.

متن نامه آیت‌الله مکارم شیرازی به این شرح است:

جناب مستطاب آیت‌الله اعرافی (دامت تاییداته)

با اهداء سلام و تحیت؛

مطلع شدم عازم سفر به واتیکان و دیدار جناب پاپ هستید. لازم دیدم نکاتی را در این زمینه بیان کنم:

اولا: شما را شایسته برای چنین سفر و ملاقاتی می‌دانم و امیدوارم مسئولین واتیکان و خصوصا جناب پاپ همان طور که به این دیدارها و گفتگوها روی موافق نشان داده‌اند، به آن نیز اهمیت بدهند.

ثانیا؛ سزاوار است متذکر شوید اختلاف میان ادیان موجب تضعیف و خسارت برای همه خواهد شد و کارهایی مثل توهین به مقدسات که احساسات دینی را تحریک می‌کند از جمله این امور زیان بار است که منشأ کینه و کدورت میان انسان‌ها و بندگان خدا می‌شود.

ثالثا: ضمن تأکید، تکیه و توجه بر مشترکات، زمینه توافق بر همکاری را خاطرنشان کنید که این باعث عظمت ادیان، و عمق نفوذ آنها خواهد شد؛ هرچند که این مسئله بر خلاف میل سیاستمداران شرق و غرب و صاحبان قدرت می‌باشد، چرا که منافع آنها در اختلاف میان ادیان است نه در وحدت آنها.

رابعا: پیشنهاد کنید هیئتی متشکل از نمایندگان ادیان معروف و معتبر گرد هم بنشینند تا درباره طرق همکاری بیشتر، بیاندیشند و به صورت سالانه جلساتی را برای بررسی این موضوع برگزار کنند تا به نتایج عینی و اجرایی منتهی شود؛ نتایجی مانند وضع قوانین بین المللی و الزام آور جهت احترام به مشترکات و مقدسات ادیان و مذاهب و مجازات تفرقه افکنان، و یا محکومیت تضعیف آنچه از مسلمات همه ادیان است مانند جایگاه خانواده و مقابله با ایجاد انحراف در آن.

من این سفر را سفر مبارکی می‌دانم و از خداوند متعال توفیق و عزت شما و سربلندی اسلام و مسلمین و عموم مؤمنین را خواستارم.

والسلام علیکم و رحمه الله

قم – ناصر مکارم شیرازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Real Time Web Analytics