قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / نسخه سوم نرم‌افزار مجموعه آثار استاد محمد سند تولید شد
نسخه سوم نرم‌افزار مجموعه آثار استاد محمد سند تولید شد

نسخه سوم نرم‌افزار مجموعه آثار استاد محمد سند تولید شد

با هدف پاسداشت میراث گرانقدر عالمان و دانشمندان اسلامی نسخه سوم نرم‌افزار مجموعه آثار استاد شیخ محمد سند در قالب کتابخانه استاندارد نور، تولید شد.

به گزارش شبکه اجتهاد، مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی (نور)، در راستای تولید نرم‌افزارهای مجموعه آثار، با هدف پاسداشت میراث گرانقدر عالمان و دانشمندان اسلامی و دستاوردهای مراکز و مؤسسات علمی و پژوهشی، نسخه سوم نرم‌افزار مجموعه آثار استاد شیخ محمد سند را در قالب کتابخانه استاندارد نور، تولید کرد و به‌زودی در معرض استفاده کاربران محترم قرار خواهد داد.

این گزارش می‌افزاید؛ متن کامل ۹۹ عنوان در ۱۳۳ جلد کتاب از آثار استاد شیخ محمد سند، به زبان فارسی و عربی در موضوعات: اصول فقه، فقه جعفری، عقاید، فتواها و احکام شرعیه، احادیث تفسیری، نقد و … محتوای نرم‌افزار مجموعه آثار آیت‌الله شیخ محمد سند نسخه ۳ را تشکیل می‌دهند.

الدائره الإصطفائیه الثانیه لأهل البیت علیهم السلام أبوالفضل العباس أنموذجاً (۶ أجزاء)، الرجعه بین الظهور والمعاد (۵ أجزاء)، بحوث فی القواعد الفقهیه (۵ أجزاء)، مقامات حضرت فاطمه علیها السلام در کتاب و سنت، پرونده‌ای ویژه برای مردان عصر ظهور و … از جمله کتاب‌های ارائه شده در نسخه سوم این نرم‌افزار می‌باشند.

لازم به ذکر است، این نرم‌افزار در قالب جدید کتابخانه استاندارد نور ارائه شده است که علاوه بر قابلیت‌های فنی و پژوهشی تولیدات گذشته مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی(نور) در قالب کتابخانه دیجیتال نور، مانند جستجوی ساده و پیشرفته در کتاب‌ها، انتقال متن به نرم‌افزار word، دسترسی سریع به بخش‌های مفید لغت‌نامه، قرآن، کتابشناسی، ویژگی‌های تازه و مفیدی را در خود جای داده است.

برطرف شدن محدودیت در خصوص ابعاد صفحه نمایشِ دستگاه‌های مختلف، امکان به‌روزرسانی مستقیم نرم‌افزار از طریق اینترنت توسط کاربر، در نظر گرفتن میز پژوهشی برای محقق، جستجو در متن کتاب‌ها با قابلیت اولویت‌دهی به نتایج و با عملگرهای استاندارد، بهبود نتایج جستجو بر اساس کتاب، نویسنده و زبان و … از جمله قابلیت‌های این قالب جدید به شمار می‌رود.

همچنین این قالب به کاربران مجموعه آثار آیت‌الله شیخ محمد سند، این اجازه را می‌دهد که بر هر قسمت‌ دلخواه از متن کتاب، یادداشت‌نویسی کنند؛ همچنین امکان رنگی کردن، نوشتن عنوان و انتساب چند نمایه برای جستجوی سریع‌تر نیز برای کاربر فراهم شده است که همه این یادداشت‌ها، نمایه‌ها و … در یک ابزار واحد به نام پژوه‌نگار جمع آوری شده و قابل مدیریت توسط کاربر می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Real Time Web Analytics