قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / همایش «گفتگوی ادیان» احیای امر عالم آل محمد است/ مناظرات امام رضا(ع) به بهترین شکل احیا شود
کار پزشکان و کادر درمانی ایران در این ایام بسیار مهم و اجرشان عظیم است

آیت‌الله وحید خراسانی:

همایش «گفتگوی ادیان» احیای امر عالم آل محمد است/ مناظرات امام رضا(ع) به بهترین شکل احیا شود

آیت‌الله وحید خراسانی با بیان اینکه قضیه مناظرات امام هشتم(ع) غوغایی است بزرگ، خاطرنشان کرد: ان‌شاءالله به احسن وجه این بخش از سیره امام هشتم(ع) را احیا کنید و به این امر اهمیت بدهید.

به گزارش شبکه اجتهاد، آیت‌الله حسین وحید خراسانی در دیدار اعضای شورای عالی علمی علمی و اجرایی همایش بین المللی امام رضا(ع) و گفت وگوی ادیان در قم بیان کرد: این کار شما بسیار مورد تایید و تقدیر و باعث احیای امر عالم آل محمد(ع) است.

او با بیان اینکه قضیه مناظرات امام هشتم(ع) غوغایی است بزرگ، خاطرنشان کرد: ان شاءالله به احسن وجه این بخش از سیره امام هشتم(ع) را احیا کنید و به این امر اهمیت بدهید.

آیت‌الله وحید خراسانی با بیان روایاتی در باب شخصیت امام هشتم(ع) و زیارت ایشان بیان داشت: در روایات است که اگر کسی هزار سال عمر کند و هر سال به حج برود و تمام این هزار حج مقبول باشد معادل یک مرتبه زیارت حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) است.

این مرجع تقلید در پایان افزود: ان‌شاءالله که اسم همه دست اندرکاران و مسئولین این همایش ارزشمند در دفتر امام هشتم(ع) ثبت و ضبط شود و بی شک شما نیز اثرات این اقدام را در زندگی خواهید دید. چرا که همه شما عزیزان مورد لطف عنایت حضرت هستید.

دعوت از بزرگان و علمای ادیان ابراهیمی در همایش امام رضا(ع) و گفتگوی ادیان

در ادامه آیت‌الله محمدهادی عبدخدایی دبیر علمی همایش نیز در این دیدار ضمن تسلیت ایام شهادت، به معرفی این همایش، کمیسیون‌‌ها و اهداف آن پرداخته و بیان کرد: همایش امام رضا(ع)و گفتگوی ادیان با تاکید بر سیره امام هشتم(ع) در مناظره و گفتگو با ادیان و مذاهب مختلف در چند محور شامل دین و عقلانیت، توحید وخدامحوری، نقش گفتگوی دینی در همزیستی مسالمت آمیز ادیان، عدالت ومحبت و تربیت دینی در ادیان ابراهیمی با حضور چهره‌‌ها وشخصیت‌‌های بزرگ ادیان بزرگ ابراهیمی در مشهد برگزار می شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به برگزاری هشت پیش نشست تخصصی در داخل و خارج کشور خاطر نشان کرد: قبل از برگزاری همایش اصلی تاکنون چهار نشست خارجی در کشورهای لبنان، هندوستان، مالزی واندونزی و چهار نشست داخلی در قم، ارومیه، تهران و اصفهان با حضور رهبران و علمای ادیان ابراهیمی برگزار شده است.

مناظره و گفتگو بخشی از سیره عالم آل محمد(ص) است

حجت‌الاسلام والمسلمین حجت گنابادی‌نژاد، رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی نیز در این دیدار ضمن ابلاغ سلام تولیت معظم آستان قدس رضوی خدمت این مرجع بزرگ عالم تشیع عنوان کرد: شخصیت امام هشتم(ع) ابعاد گسترده‌ای دارد و مناظره وگفتگو با شخصیت‌‌های علمی ادیان مختلف بخشی از سیره این امام همام است.

او افزود: مضجع منور امام هشتم(ع) همواره مورد علاقه پیروان سایر ادیان بوده و در سال‌‌های اخیر نیز در ایام شهادت ایشان شاهد حضور کاروان‌های مختلف پیاده اهل سنت از استان‌‌های مختلف کشور هستیم.

گنابادی نژاد با تاکید بر اینکه ارامنه ایرانی نیز اهتمام ویژه ای در زیارت امام هشتم(ع) دارند، تصریح کرد: با توجه به نگاه ضد توحیدی که توسط ایادی شیطانی با ابزارهای متنوع منعکس می شود، شخصیت امام هشتم(ع) و سیره ایشان در مواجهه با سایر ادیان، فرصتی برای ما خادمان بارگاه علی ابن موسی الرضا(ع) فراهم کرده تا با انعکاس معارف اهل بیت(ع) در برابر این هجمه‌‌ها اقدام نماییم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Real Time Web Analytics