قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / کتاب «حیله‌های ربای قرضی از منظر فقه» منتشر شد
کتاب «حیله‌های ربای قرضی از منظر فقه» منتشر شد

تازه‌‌های نشر؛

کتاب «حیله‌های ربای قرضی از منظر فقه» منتشر شد

کتاب «حیله‌های ربای قرضی از منظر فقه» تالیف حجت‌الاسلام محمد رضا علیزاده مقدم، توسط انتشارات حوزه علمیه خراسان منتشر شد.

به گزارش شبکه اجتهاد، این کتاب در قطع رقعی و به زبان فارسی به موضوع حرمت شدید و مسلَّم ربا و نقش مخرِّب آن می‌پردازد و درباره حیله‌های ربا بحث می‌کند؛ زیرا مؤمنان در سرمایه‌گذاری‌ها دنبال راهکار و چاره‌ای می‌باشند که هم به سود و منفعت رسیده و هم گرفتار ربا نشوند.

ارزیابی درستی و نادرستی راه‌های فرار از ربای قرضی نگاهی خاص در بررسی‌های فقهی را لازم دارد. برخی فقیهان پس از بررسی سند و دلالت یک روایت، راه یا راه‌هایی را برای گریز از ربا پیش می‌نهند و معیار دیگری را در این بارۀ لحاظ نمی‌کنند و گروهی دیگر علاوه بر بررسی سند و دلالتِ روایات، ملاکهای دیگری را هم لحاظ می‌کنند.

در این کتاب به سوال‌هایی مانند: کدام شیوه پسندیده و درست است؟ چه راه‌هایی می‌تواند موضوع ربا را تغییر دهد و آن را از عنوان ربا خارج کند؟ چه راه‌هایی جنبه صوری داشته و قرض را از ماهیت ربوی خارج نمی‌کند؟ آیا به‌طور کلّی راه‌های فرار از ربا مشروع می‌باشند؟ پاسخ داده شده است.

علاقه مندان می‌توانند برای تهیه این کتاب به انتشارات حوزه علمیه خراسان به نشانی مشهد مقدس، خیابان امام خمینی (ره)، بین خیابان ۳۲ و ۳۴ مراجعه و یا با شماره ۰۵۱۳۲۰۰۸۶۰۹ تماس بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Real Time Web Analytics