قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / ۶۸ جلد از آثار آقابزرگ تهرانی در یک نرم‌افزار
68 جلد از آثار آقابزرگ تهرانی در یک نرم‌افزار

از سوی مرکز نور تولید شد؛

۶۸ جلد از آثار آقابزرگ تهرانی در یک نرم‌افزار

متن ۲۴ عنوان کتاب در ۶۸ جلد از آثار آیت‌الله محمدمحسن آقابزرگ تهرانی (صاحب الذریعه و طبقات) به همراه کتب مرتبط با آثار ایشان، به زبان‌های عربی و فارسی از سوی مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی تولید و عرضه شد.

به گزارش خبرنگار اجتهاد، یکی از قهرمانان مدافع مکتب تشیع، بالاخص در ترجمه علمای امامیه همراه با آثار و دستاوردهایشان، مرحوم آقابزرگ تهرانی است که با تألیف «الذریعه» و «طبقات الشیعه»، عملا پاسخ امثال جرجی زیدان را داد و ثابت کرد که در طول اعصار و قرون، شیعه گرچه همواره در اقلیت بوده و از طرف سلاطین در فشار، ولی همیشه عالمانی عامل و بزرگ و صاحبان آثاری ارزشمند و سترگ را در دامن خویش پرورانده است.

نرم‌افزار «مجموعه آثار آقابزرگ تهرانی»، ذائقه همه اصحاب تراجم را شیرین خواهد کرد و هرکس مشتاق شناخت زندگی‌نامه علمای شیعه، همراه با آثارشان باشد، از این نرم‌افزار بسی متنعم گشته و مشعوف خواهد شد.

هر قوم و قبیله‌ای از میراث گذشته‌اش محافظت می‌کند و ما که مدافع مکتب اهل‌بیت(ع) هستیم، باید به این امر بیشتر اهمیت بدهیم. آثار آقابزرگ، میراثی است گران‌سنگ که غالبا در موضوع حق حق‌پسند اهل‌بیت و دفاع از آن نگاشته شده است.

در این نرم‌افزار تحت ویندوز؛ متن ۲۴ عنوان کتاب در ۶۸ جلد از آثار محمدمحسن آقابزرگ تهرانی به همراه کتب مرتبط با آثار ایشان، به زبان‌های عربی و فارسی، در موضوعاتی چون: کتاب‌شناسی و شخصیت‌شناسی در علم تراجم و تألیفات قرآنی، فقهی و رجالی قرار گرفته و کتاب‌هایی همچون: «الذریعه إلی تصانیف الشیعه»، «طبقات أعلام الشیعه»، «النقد اللطیف فی نفی التحریف»، «تاریخ حصر الاجتهاد، المشیخه»، «هدیه الرازی إلی الإمام المجدد الشیرازی»، «مصفی المقال فی مصنفی علم الرجال»، «ذیل کشف الظنون»، «الکشکول»، ارائه شده است.

امکانات و قابلیت‌ها: کتابخانه: امکان دسته‌بندی و دسترسی به کتب در محورهایی از قبیل: همه کتاب‌ها، کتاب‌های مورد علاقه و کتاب‌های اخیر. قابلیت نمایش کتب بر اساس: موضوع، نویسنده و زبان. ایجاد میز پژوهشی جهت انجام تحقیقات گسترده روی مباحث خاص و موضوعات مورد نظر. نمایش مشخصات نشر کتاب انتخابی. امکان جست‌وجو در عناوین کتب برنامه – تنظیم کتابخانه بر مبنای نمایش کتب به شکل دلخواه. امکان بزرگ‌نمایی و کوچک‌نمایی صفحه نمایش کتب.

نمایش متن: دسترسی به متن و فهرست تمام آثار موجود در برنامه. ایجاد تنظیمات مورد نظر در خصوص: نمایش متن، رنگ زمینه، قلم متن و بزرگ‌نمایی. امکان جست‌وجو در متن کتاب جاری. دسترسی به اطلاعات کتاب‌شناسی کتاب فعال. قابلیت تمام‌صفحه کردن متن کتاب. امکان نشانه‌گذاری در متن.

جست‌وجو: جست‌وجوی ساده و تفصیلی در متن کتب برنامه. قابلیت حفظ هر یک از جست‌وجوهای انجام‌‌‌شده به طور مستقل، جهت دسترسی ‌آسان به آنها. محدود کردن دامنه جست‌وجو به متن یا متون دلخواه به همراه قابلیت‌های ویژه. امکان تغییر نوع نمایش نتایج جست‌وجو.

سایر امکانات: متن کامل قرآن کریم با ترجمه، به همراه امکان جست‌وجو در آیات. متن کامل چند دوره لغت‌نامه با امکان دسترسی به ریشه و مشتق کلمات. ارتباط واژگان متون با لغت‌نامه‌های برنامه، جهت فهم آسان معنا. دسترسی به اطلاعات مفیدی در باره نسخه‌شناسی هریک از کتب. امکان انتقال متن یا فهرست مورد نظر به قسمت یادداشت برنامه. قابلیت ذخیره‌‌سازی و ویرایش متن انتقالی در صفحه یادداشت. انتقال متن از قسمت یادداشت به محیط Ms-word. چاپ متن یا فهرست مورد نظر کاربر، به همراه قابلیت‌های متعدد. امکان دسترسی به توضیحات مفید در خصوص آشنایی بیشتر با قسمت‌های مختلف برنامه (راهنما). دسترسی به ابزار پژوه‌نگار جهت یادداشت‌برداری از کتب برنامه و ساماندهی آنها. امکان به‌روزرسانی برنامه و ارسال نظر توسط کاربر.

گفتنی است، همه علاقه‌مندان به میراث علمای شیعه و زندگی‌نامه آنان اعم از حوزوی، دانشگاهی و حتی دیگرانی که اهل مطالعه شخصیت‌شناسی یا کتاب‌شناسی هستند، مخاطب این نرم‌ازار خواهند بودند.

کلیک کنید: خرید نرم‌ازار با تخفیف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Real Time Web Analytics