قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / از «لزوم مستندسازی جنایات داعش و مجازات عاملان آن» تا «توجه بیشتر به جنایت‌‌های شنیع علیه اقلیت‌‌های عراق»
از «لزوم مستندسازی جنایات داعش و مجازات عاملان آن» تا «توجه بیشتر به جنایت‌‌های شنیع علیه اقلیت‌‌های عراق»

آیت‌الله سیستانی تاکید کرد:

از «لزوم مستندسازی جنایات داعش و مجازات عاملان آن» تا «توجه بیشتر به جنایت‌‌های شنیع علیه اقلیت‌‌های عراق»

آیت‌الله سیستانی در دیدار رئیس تیم تحقیق سازمان ملل درباره جنایت‌‌های داعش، بر لزوم مستندسازی جنایت‌‌های این گروه تروریستی و مجازات عاملان آن تاکید کرد.

به گزارش شبکه اجتهاد، آیت‌الله سیدعلی سیستانی، پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) «کریم اسعد احمد خان»، وکیل بریتانیایی متخصص در زمینه حقوق بشر و رئیس تیم تحقیق سازمان ملل متحد درباره جنایت‌‌های گروه تروریستی داعش و جمع آوری مدارک آن و «نیکول الخوری»، کارشناس حقوقی این تیم را به حضور پذیرفتند.

آیت‌الله سیستانی در این دیدار، ضمن استقبال از تشکیل این تیم وابسته به سازمان ملل، بر اهمیت مستندسازی جنایت‌‌های داعش همانند مستندسازی جنایت‌‌های نازی‌‌ها و لزوم مجازات عاملان این جنایت‌‌ها و همچنین آگاه سازی جهان و عموم انسانها، نسبت به خطر این گروهک تروریستی تاکید کردند.

این مرجع تقلید ضمن درخواست اهتمام و توجه بیشتر به جنایت‌‌های شنیع علیه برخی اقلیت‌‌های عراق همانند ایزدیان در شهرستان سنجار، مسیحیان در شهر موصل و ترکمن‌‌ها در شهرستان تلعفر به ویژه جنایت اسارت و فروش زنان و تجاوز به آنها، اهمیت محافظت از شاهدان در حال همکاری با تیم تحقیق سازمان ملل با دور ساختن خطرات از آنها را مورد تاکید قرار داد به ویژه ضرورت حفاظت از شاهدانی که در مناطق تحت حضور عناصر پنهانی داعش زندگی می کنند.

ایشان ضمن تاکید بر لزوم اهتمام به عادی سازی اوضاع در اماکن خسارت دیده در جنگ و بازگرداندن آوارگان به مناطق خود بعد از بازسازی این مناطق و فراهم ساختن خدمات در آنها، خاطر نشان ساخت که این کار هر چند وظیفه دولت عراق است با این حال جامعه بین الملل نیز باید در انجام آن به دولت کمک کند.

بنابر گزارش رسانه‌ها، کریم خان نیز به نوبه خود از آیت‌الله سیستانی درخواست کرد که قربانیان داعش به ویژه زنان را به همکاری بیشتر با تیم تحقیق سازمان ملل و قرار دادن اطلاعات مورد نیاز در اختیار تیم هدایت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Real Time Web Analytics