خانه / آخرین اخبار / اعلام‌آمادگی انجمن فقه و حقوق حوزه برای برگزاری کرسی‌های نظریه‌پردازی
اعلام آمادگی انجمن فقه و حقوق حوزه برای برگزاری کرسی‌های نظریه پردازی

شبانی خبرداد؛

اعلام‌آمادگی انجمن فقه و حقوق حوزه برای برگزاری کرسی‌های نظریه‌پردازی

مسؤول روابط عمومی انجمن فقه و حقوق اسلامی حوزه از آمادگی این انجمن جهت برگزاری کرسی‌های نظریه پردازی نقد و مناظره ویژه علاقه مندان و پژوهشگران حوزه فقه و حقوق اسلامی خبرداد.

به گزارش شبکه اجتهاد، معصوم شبانی مسؤول روابط عمومی انجمن فقه و حقوق اسلامی حوزه در، با اشاره به اهمیت بحث نظریه پردازی و بحث‌های جدید در موضوعات مختلف فقهی و حقوقی‌ از آمادگی این انجمن برای برگزاری کرسی‌های نظری پردازی خبرداد.

وی با بیان این که انجمن علمی فقه و حقوق اسلامی حوزه به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین استاد علیدوست و علمای حوزوی و دانشگاهی تا کنون فعالیت‌های زیادی داشته است، گفت: هدف از راه اندازی این انجمن اولا توسعه و تعمیق مباحث تخصصی فقه و حقوق اسلامی و ثانیا تقویت و گسترش نظریه‌پردازی، پرسش‌گری، آزاداندیشی، نقد و مناظره مبتنی بر آموزه‌های اسلامی بوده و تلاش‌های گسترده‌ای برای بهره‌برداری بهینه از ظرفیت‌های تخصصی موجود داشته است.

مسؤول روابط عمومی انجمن فقه و حقوق اسلامی حوزه ادامه داد: انجمن به منظور دستیابی به اهداف مذکور وظایف و اختیارات زیر را بر عهده دارد که از جمله آن‌ها ارائه برنامه‌های راهبردی، نیازسنجی علمی در زمینه فقه و حقوق اسلامی، تشکیل نشست‌ها و همایش‌های علمی و تجلیل از پژوهشگران و استادان و برگزاری نقد کتاب، برگزاری کرسی‌های نظریه پردازی و نوآوری از جمله فعالیت‌های انجمن بوده است.

وی در ادامه با بیان این که انجمن‌های علمی حوزه همواره پیشگام در عرصه نوآوری در موضوعات مختلف بوده اند، عنوان کرد: انجمن فقه و حقوق اسلامی حوزه علمیه نیز آمادگی دارد تا به افرادی که خواهان برگزاری کرسی‌های نظریه پردازی، نقد و نوآوری و علمی ترویجی‌ می‌باشد، همکاری کند.

شبانی اضافه کرد: در حقیقت این طرح ویژه اساتید و اعضای محترم انجمن است که به صورت مستمر در جلسات شرکت دارند ولی اگرطلبه‌ای و دانش پژوهی طرح‌نامه قوی در موضوعات فقهی و حقوقی داشته باشد جهت برگزاری کرسی نظریه پردازی مشکلی وجود نخواهد داشت.

وی با اشاره به شیوه ثبت نام در این طرح خاطرنشان کرد: اعضای محترم و علاقه مندان و طلاب پژوهشگر‌ می‌توانند بعد از تکمیل فرم‌های مربوطه، موضوعاتی از حوزه فقه و حقوق اسلامی را انتخاب و به هیت مدیره انجمن ارسال کنند، تا اقدامات لازم بعدی در زمینه ارسال به مراجع مربوطه و پیگیری آن صورت بگیرد.

مسؤول روابط عمومی انجمن فقه و حقوق اسلامی حوزه در ادامه تصریح کرد: البته لازم به ذکر است که علاقه مندان محترم باید در خصوص موضوع مورد انتخاب خود برای برگزاری کرسیه نظریه پردازی، مقاله‌ای علمی یا کتاب منتشر شده داشته باشد تا انجمن بتواند برای داوری و انتخاب استاد ناقد و داوران کرسی اقدامات لازم را انجام بدهد.

وی در پایان بیان داشت: علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر‌ می‌توانند به آدرس انجمن فقه و حقوق اسلامی حوزه به آدرس خیابان جمهوری کوچه شماره ۲، ساختمان انجمن‌های علمی حوزه، طبقه ۲، انجمن فقه و حقوق اسلامی مراجعه و یا با شماره تلفن‌های ۰۲۵۳۲۹۰۵۷۶۵ و ۰۹۳۵۹۸۳۹۲۲۸ تماس حاصل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Real Time Web Analytics
Google Analytics Alternative