قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / امکان پذیرش غیرحضوری طلاب اهل‌سنت در دانشگاه ادیان و مذاهب
امکان پذیرش غیرحضوری طلاب اهل‌سنت در دانشگاه ادیان و مذاهب

امکان پذیرش غیرحضوری طلاب اهل‌سنت در دانشگاه ادیان و مذاهب

سیدابوالحسن نواب گفت: قرار است به صورت غیرحضوری در برخی از رشته‌ها پذیرش طلاب اهل‌سنت را انجام دهیم که در این صورت امکان تحصیل بدون سفر به شهر مقدس قم برای طلاب اهل‌سنت که عموماً در مناطقی دور از شهر قم زندگی می‌کنند، فراهم می‌شود.

به گزارش شبکه اجتهاد، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابوالحسن نواب در دیدار سفیران تقریب دانشگاه ادیان و مذاهب، ضمن پرداختن به تاریخچه هم‌زیستی مسالمت‌آمیز شیعیان و اهل‌سنت در طول تاریخ ورود اسلام به ایران، به لزوم ایجاد مرکز بزرگی برای تحصیل طلاب اهل‌سنت ایرانی و غیرایرانی اشاره کرد و از اعطای مجوز پذیرش غیرحضوری طلاب اهل‌سنت در دانشگاه ادیان و مذاهب خبر داد و گفت: شورای برنامه‌ریزی مدارس اهل‌سنت که پیش از این امکان پذیرش طلاب اهل‌سنت به صورت حضوری در مقطع ارشد را به جامعه المصطفی (شعبه گرگان) و دانشگاه مذاهب اسلامی (شعبه تهران و زاهدان) اعطا کرده بود، اخیراً این امکان را به دانشگاه ادیان و مذاهب داده است تا بتوانیم به صورت غیرحضوری در خدمت طلاب اهل‌سنت باشیم.

اهل‌سنت ایران، معتدل و به‌دور از جریانات افراطی

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب اظهار داشت: اهل‌سنت ایران هیچ‌گاه تندرو نبوده‌اند و حتی زمانی که حکومت ایران را نیز در دست داشتند، هرگز فعالیتی علیه شیعیان انجام ندادند. کتب و آثاری که از علمای اهل‌سنت ایرانی بر جای مانده است نیز به دور از نگاه‌های تند و افراطی است.

لزوم ایجاد یک مرکز بزرگ تحصیلی برای طلاب ایرانی و غیرایرانی اهل‌سنت

وی افزود: باید یک مرکز بزرگ برای اهل‌سنت ایران وجود داشته باشد تا طلبه‌های اهل‌سنت در کشور خود به تحصیل بپردازند و حتی شرایطی ایجاد شود که طلاب اهل‌سنت سایر کشورها نیز برای تحصیل به ایران بیایند و به جای تحصیل در مدارس برخی از کشورها که تفکرات تند و افراطی را تقویت می‌کنند، در کنار طلبه‌های اهل‌سنت ایرانی به تحصیل بپردازند. زیرا این کشور ایران است که مهد علم، فرهنگ، عرفان، ادب و اعتدال است.

شهر مقدس قم، قطب فرهنگی منادی تقریب مذاهب اسلامی

نواب گفت: قرار است به صورت غیرحضوری در برخی از رشته‌ها پذیرش طلاب اهل‌سنت را انجام دهیم که در این صورت امکان تحصیل بدون سفر به شهر مقدس قم برای طلاب اهل‌سنت که عموماً در مناطقی دور از شهر قم زندگی می‌کنند، فراهم می‌شود.

وی افزود: اهل‌سنت ما همیشه یک سر و گردن از سایر کشور‌ها پیش هستند و ارتباط بسیار خوب بین اهل‌سنت و شیعیان در کشور ما باید در سراسر کشورهای اسلامی پیاده شود. حرکت تقریبی نیز در دانشگاه ادیان و مذاهب هم‌چنان ادامه خواهد یافت و ما امیدواریم که شهر مقدس قم به قطب فرهنگی که منادی تقریب مذاهب اسلامی است، تبدیل گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Real Time Web Analytics