قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / برخورد با بی‌حجابی باید از صداوسیما و نظام اداری آغاز شود
برخورد با بی‌حجابی باید از صداوسیما و نظام اداری آغاز شود

آیت‌الله نوری همدانی خواستار شد:

برخورد با بی‌حجابی باید از صداوسیما و نظام اداری آغاز شود

آیت‌‌الله نوری همدانی ترویج بی‌حجابی را‌ یکی از مظاهر خلاف اسلام دانست و گفت: در قدم اول در برخورد با بی‌حجابی باید از صدا و سیما و به طور کل از بدنه دولت و نظام اداری کشور آغاز شود. این پذیرفته نیست که ما در جامعه به مردم تذکر دهیم و برخورد کنیم اما وضع حجاب بعضی از برنامه‌های صدا و سیما و ادارت به شکل دیگری باشد.

 به گزارش شبکه اجتهاد، آیت‌الله حسین نوری همدانی در دیدار با حجت‌الاسلام عبدالحسین خسروپناه؛ دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن اشاره به جایگاه ویژه این شورا در اعتلا و پیشبرد اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی و کشور، به بیان رهنمودهایی جهت تبین و باز ترسیم اهداف این شورا پرداخت و تصریح کرد: سلطه فرهنگی یکی از ابزارهای مهم استکبار جهانی برای استثمار ملت‌ها‌ می‌باشد، ‌از این رو باید در عرصه‌های مختلف فرهنگی شاهد تلاش و فعالیت‌های مضاعف و تحول در محتوای فرهنگی باشیم.

ایشان در ادامه افزود: بسیاری از غرب زده‌ها تلاش‌ می‌کردند اسلام را عامل عقب افتادگی جوامع اسلامی عنوان کنند، اما در سایه انقلاب و عمل به اسلام این همه پیشرفت‌های چشمگیر در عرصه‌های حاصل شده است، از این رو بیان الگوهای مناسب و ترویج سبک زندگی اسلامی یکی از مهم‌ترین وظایف مسئولان امر‌ می‌باشد.

آیت‌‌الله نوری همدانی ترویج بی‌حجابی را‌ یکی از مظاهر خلاف اسلام دانسته و با انتقاد از برخی برنامه‌های صدا و سیما به این موضوع اشاره داشت که بر طبق آیه شریفه ۵۹ سوره احزاب: در قدم اول در برخورد با بی‌حجابی باید از صدا و سیما و به طور کل از بدنه دولت و نظام اداری کشور آغاز شود. این پذیرفته نیست که ما در جامعه به مردم تذکر دهیم و برخورد کنیم اما وضع حجاب بعضی از برنامه‌های صدا و سیما و ادارت به شکل دیگری باشد.

حجاب و عفاف دو مقوله متفاوت هستند

ایشان در ادامه افزود: حکم وجوب حجاب مشخص است و ما مسئولیت داریم این پوششی را که اسلام لازم دانسته رعایت کنیم، اما باید توجه داشت حجاب و عفاف دو مقوله متفاوت هستند و نباید این دو با یکدیگر خلط و اشتباه گرفته شود، چرا که خیلی‌ها شاید به جهت بی‌اطلاعی حجاب نداشته باشند اما عفاف دارند. باید توجه داشت ترویج فرهنگ حجاب با آگاهی بخشی و بیان صحیح همراه باشد.

معظم‌له در بخش دیگری از سخن خود با بیان فرازهایی از نامه حضرت امیرالمومنین (علیه السلام) به مالک اشتر و تعبیر آن حضرت از مردم بعنوان عمود خیمه اسلام، به فشار اقتصادی حاکم بر جامعه خصوصاً اقشار ضعیف اشاره نمود و بر لزوم اتخاذ تصمیمات و تمهیدات لازم جهت رفع این گونه مسائل تاکید کرد

انتقاد از سختی معیشت مردم، گرانی مسکن و پایین بودن ارزش پول ملی

آیت‌الله نوری همدانی با انتقاد از سختی معیشت مردم، گرانی مسکن و پایین بودن ارزش پول ملی تصریح کرد: باید خدمت رسانی و اقدامات در این زمینه در زندگی و سفره مردم نمایان باشد. متاسفانه گرانی مسکن و بالا بودن اجاره بها یکی از دغدغه‌های مردم شده است باید متولیان مسکن هر چه سریع تر تصمیم و تمهیدات لازم برای رفع مشکلات مسکن و مسائل پیرامون آن داشته باشند.

ایشان در ادامه مسئولیت شغلی را امانتی مهم بیان دانسته و خاتمه بیان داشت: شغل شما مسئولیت آفرین است و بصورت امانتی از سوی خداوند بر عهده مسئولین امر است. باید توجه داشت این امانتی که بر عهده شما گذاشته شده وسیله‌‌ای برای امرار معاش‌ شما نیست بلکه کسانی که به شما رای داده‌اند و به شما با دید خاصی نگاه‌ می‌کنند این را به امانت به شما سپرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Real Time Web Analytics