قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / بی‌پرده با حجاب
بی‌پرده با حجاب

تازه‌های نشر؛

بی‌پرده با حجاب

اولین کتاب تخصصی در حوزه پاسخگویی جامع به سوالات و شبهات عفاف و حجاب با عنوان «بی‌پرده با حجاب؛کاربردی‌ترین پاسخ‌ها به شبهات و چالش‌های عفاف و حجاب» از سوی انتشارات تلاوت آرامش منتشر شد.

به گزارش شبکه اجتهاد، انتشارات تلاوت آرامش (ناشر تخصصی حوزه زن، حجاب و خانواده) که تا کنون بیش از نیم میلیون نسخه کتاب به چاپ رسانده، آخرین اثر خود را با نام «بی‌پرده با حجاب»، نوشته نعیمه اسلاملو و آزاده اکبری در حوزه پاسخگویی به شبهات حجاب وارد بازار نشر کرده است.

این کتاب در حقیقت اثری پژوهشی است که حاصل بیش از هفده سال کار میدانی تخصصی مؤسسه فرهنگی-هنری خیبر است که فعالیت‌های زیر را شامل می‌شود:

برگزاری بیش از ۱۲۰۰۰ کارگاه و دوره آموزشی؛ حضور در بیش از ۱۴۰۰ دبیرستان دخترانه، دانشگاه، حوزه علمیه و دیگر مراکز آموزشی و فرهنگی؛ فعالیت جدّی در فضای مجازی با موضوع حفظ کرامت زن در سایه فرهنگ عفاف و حجاب.

سؤالات و چالش‌های احصاشده در طول این فعالیت ۱۷ساله، به‌صورت پراکنده در بیش از ۲۰ کتاب قبلی این مؤسسه ارائه شده؛ اما «بی پرده با حجاب» اولین کتاب تخصصی در احصا و پاسخگویی جامع به سؤالات و شبهات عفاف و حجاب است. همچنین در بررسی کتاب‌های موجود که به مسئله شبهات حجاب پرداخته‌اند، نمونه مشابه این اثر پژوهشی از نظر تعداد شبهات بررسی‌شده، به‌روز بودن و درنظرگرفتن نیاز مخاطب و نیز به لحاظ توجه به جامعیت، دقت و ایجاز در پاسخگویی، یافت نشد.

از جمله ویژگی‌های این کتاب، پاسخگویی به بیش از ۷۰ شبهه ناظر به مسئله عفاف و حجاب است که هم از زاویه برون دینی هم از زاویه درون دینی و به‌صورت کوتاه،‌ جامع و دقیق است.

دوست شدن و چت کردن با جنس مخالف در فضای مجازی چه اشکالی دارد؟ اگر روابط را تا زمان ازدواج محدود کنیم تکلیف نیازهای عاطفی و احساس نیاز به همدم چه می‌شود؟ عشق لازمه زندگی مشترک است بنابراین دختر و پسر باید قبل از ازدواج با تجربه های متعدد رابطه تمرین عشق کنند تا بتوانند زندگی سرشار از عشق داشته باشند، حجاب مانع آزادی و ابزاری برای سرکوب زنان و حاکم شدن مردسالاری است؛ دوستی اجتماعی یک دوستی معمولی است که در محیط های مختلف شکل می گیرد و هیچ نگاه جنسی در آن مطرح نیست بله یک نگاه متمدنانه به رابطه زن و مرد است… اینها بخشی از شبهاتی است که در بی پرده با حجاب مطرح و پاسخ داده شده است.

در این کتاب سعی شده است بدون اینکه اعتقاد به چیزی به ذهن خواننده تحمیل شود، با طرح سوال‌های مبنایی،‌ خواننده را به تفکر و تحلیل وادار کند؛ به همین دلیل در قسمت پاسخ‌ها تا حد امکان‌ از جمله‌های سوالی استفاده شده است.

از دیگر ویژگی‌های این کتاب فصل‌بندی آن است که بر اساس نوع جهان‌بینی و میزان اعتقاد به اسلام در مخاطب که بسیاری از سوالاتش ریشه در پرسش اصلی‌تر و مبنایی‌تر دارد و در واقع تکرار چند مفهوم اصلی، صورت گرفته است.

با توجه به اینکه ریشه‌دارترین و پایدارترین رفتارهای انسان‌ها نشئت‌گرفته از باورهای آنان است، رفع سؤالات و شبهات ذهنی مخاطب و کمک به او در راستای ساخت باورهای صحیح یا بازسازی و غنی‌سازی باورهای موجود، نقشی مهم و مبنایی در اصلاح و تغییر رفتار افراد دارد. این کتاب به مبلّغان، طلاب،‌ فعالین فرهنگی، مدیران،‌ معلمان، استادان دانشگاه‌ها و تمام کسانی که کار فرهنگی در حوزه حجاب انجام می‌دهند، توصیه می‌شود.

گفتنی است، این کتاب در ۸ فصل و ۱۱۴ صفحه به قیمت ۳۰ هزار تومان وارد بازار نشر شده است و به مبلّغان، طلاب،‌ فعالان فرهنگی، مدیران،‌ معلمان، استادان دانشگاه‌ها و تمام کسانی که کار فرهنگی در حوزه حجاب انجام می‌دهند، توصیه می‌گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Real Time Web Analytics