قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / تبارشناسی اصول فقه
تبارشناسی اصول فقه

تازه‌های نشر

تبارشناسی اصول فقه

جدیدترین اثر حجت‌الاسلام محمدحسن ربانی بیرجندی استاد حوزه علمیه مشهد، با عنوان «تبارشناسی اصول فقه» در هشت فصل چاپ و منتشر شد.

به گزارش شبکه اجتهاد، کتاب «تبارشناسی اصول فقه» به قلم حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن ربانی بیرجندی استاد حوزه علمیه مشهد و عضو هیئت علمی گروه فقه و مبانی اجتهاد مرکز تخصصی آخوند خراسانی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی چاپ و در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت.

این کتاب در هشت فصل «گزارشی از اصول شیعه»، «نقش ادبیات عرب در فرایند استنباط»، «تبار شناسی تعریف علم اصول»، «به یاد مرحوم آیت‌الله شیخ مجتبی قزوینی(تغییر فتوا)»،‌ «روش فقهی اصولی شیخ انصاری»، «سید مرتضی علم الهدی مؤسس علم فقه مقارن» و «عوامل تعدد مرجعیت، حسن و قبح و پیامدهای آن» در ۳۱۹ صفحه منتشر در اختیار علاقه‌مندان به مباحث فقهی قرار گرفته است.

کتاب «تبارشناسی اصول فقه» مجموعه‌ای است که استاد ربانی بیرجندی، بیشتر به صورت کنفرانس محتوای آن را ارائه کرده است و پس از استخراج منابع به صورت نوشتار در آمده است؛ البته برخی از آن‌ها مانند «اصول اهل سنت» مقاله‌ای بوده که در مجله «التفسیر جامعه المصطفی» چاپ شده است.

براساس گزارش معالم، این کتاب با شمارگان ۳۰۰ نسخه به قیمت ۴۹ هزار تومان و در ۳۱۹ صفحه از سوی شرکت چاپ و نشر بین الملل چاپ شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Real Time Web Analytics