قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / تلاش برای حفظ محیط زیست یک وظیفه شرعی است
باید تمام درب‌های بسته و موانع موجود ارتباط دو کشور ایران و مصر برطرف گردد

آیت‌الله صافی گلپایگانی:

تلاش برای حفظ محیط زیست یک وظیفه شرعی است

آیت‌الله صافی گلپایگانی از مراجع عظام تقلید گفت: بهره‌مندی از هوای پاک و محیط زیست سالم حق همه انسان‌ها بوده و تلاش برای حفظ محیط زیست یک وظیفه شرعی است.

به گزارش شبکه اجتهاد، این مرجع تقلید در دیدار مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اظهار داشت: امروزه شدت آلودگی هوا اثرات زیانباری بر انسان و محیط زیست داشته و مسؤولان امر باید منشأ و علل این آلودگی‌ها را یافته و با آنها مقابله کنند.

او با اشاره به اهمیت و جایگاه محیط زیست در آموزه‌های دینی و سیره اهل بیت(ع) و علمای اسلام، خاطرنشان کرد: امیرالمؤمنین حضرت علی(ع) و دیگر ائمه اطهار(ع) در خطبه‌ها و روایات متعدد، اهمیت آب، زمین، طبیعت و حیوانات را متذکر شده و مسؤولیت انسان برای حفظ و حراست از این منابع حیاتی و آیات الهی را مورد تأکید قرار داده‌اند.

آیت‌الله صافی گلپایگانی بهره مندی از هوای پاک و محیط زیست سالم را حق همه انسان‌ها و تلاش برای حفظ محیط زیست را یک وظیفه شرعی دانست و افزود: مسؤولان و نهادهای دولتی باید در مراقبت از محیط زیست پیشقدم باشند، از جمله اینکه شهرداری‌ها در شهرسازی باید علاوه بر معماری اسلامی، مسائل زیست محیطی را نیز رعایت کنند.

بنابر گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست استان قم، این مرجع تقلید با بیان اینکه همه مردم و مسؤولان باید نسبت به وظایف و تکالیف خود در برابر محیط زیست متعهد بوده و در انجام آنها قصور و اهمال نداشته باشند، اظهار داشت: اهتمام و توجه به حفاظت از محیط زیست، در حقیقت خدمت به مردم، جامعه و آیندگان است و در نزد پروردگار متعال دارای اجر و ارزش بسیار خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Real Time Web Analytics