خانه / آخرین اخبار / جهت توسعه اقتصادی در کشورهای اسلامی نیاز به چارچوبی استراتژیک داریم
جهت توسعه اقتصادی در کشورهای اسلامی نیاز به چارچوبی استراتژیک داریم

آیت‌الله‌ مدرسی:

جهت توسعه اقتصادی در کشورهای اسلامی نیاز به چارچوبی استراتژیک داریم

آیت‌الله مدرسى ضمن سخنانی دولت‌های عراق و ایران را به تلاشی مضاعف برای ایجاد چارچوبی استراتژیک در جهت توسعه اقتصادی و با هدف نهایی رشد صنعت و کشاورزی به خصوص با کمک بخش خصوصی سفارش کرد.

به گزارش شبکه اجتهاد، آیت‌الله محمدتقی مدرسى از مراجع تقلید عراق عنوان کرد: ما برای رشد و توسعه ملت‌های اسلامی و به خصوص کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس، عراق، ایران، ترکیه و مصر به اراده‌ای قوی و عزمی جدی نیاز داریم تا موانع و مشکلات را پشت سر گذاشته و سازمان اقتصادی منسجم و مشترکی همچون بازار مشترک اروپا، اوپک و مشابه آن تشکیل دهیم.

ایشان در ادامه بر ضرورت پشت سر گذاشتن اختلافات تأکید کرد و گفت: در راه توسعه و پیشرفت که نفع همگانی خواهد داشت، اختلافاتمان را با هر منشأی که دارند کنار بگذاریم.

آیت‌الله مدرسی افزود: تحریم‌های اقتصادی که بدعتی جاهلانه است و امروزه همچون یک بیماری مسری در سرتاسر جهان شاهد آن هستیم، فقط و فقط به اقشار ضعیف آسیب می‌رساند و مخالف سنت خداوند، قانون طبیعت و وجدان‌های آزاده است. چرا که حق هر انسانی زندگی توأم با آسایش و رفاه است.

استاد مطرح حوزه علمیه کربلا در پایان سخنان خود گفت: پیشرفت و رسیدن به اهداف متعالی، با گام‌های کوچک وپشت سر گذاشتن مراحل مختلف امکان پذیر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Real Time Web Analytics
Google Analytics Alternative