قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / حوزه برای جانباختگان هواپیمای اوکراینی مجلس ترحیم برگزار کند
حوزه برای جانباختگان هواپیمای اوکراینی مجلس ترحیم برگزار کند

آیت‌الله‌ مکارم شیرازی:

حوزه برای جانباختگان هواپیمای اوکراینی مجلس ترحیم برگزار کند

آیت‌الله مکارم شیرازی با تسلیت جان باختن شماری از مردم در حادثه سقوط هواپیما، پیشنهاد کرد که حوزه علمیه برای بزرگداشت جان باختگان این حادثه مراسم ترحیمی برگزار نماید.

به گزارش شبکه اجتهاد، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی در اولین روز از درس خارج فقه در مسجد اعظم قم اظهار داشت: خدای متعال را سپاسگزاریم که توفیق داد در خدمت عزیزان باشیم و فقه اهل بیت(ع) را دنبال کنیم. باور نداشتم با آن وضعی که بود بتوانیم به این زودی مشغول درس و بحث شویم، اما به لطف دعای عزیزان توفیق نصیب شد؛ امیدواریم خدای متعال این توفیق را از ما نگیرد و بتوانیم در خدمت شما عزیزان باشیم.

این مرجع تقلید در ادامه ضمن تجلیل از شخصیت کم نظیر سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، تصریح کرد: مردم معمولا از شجاعت او صحبت می‌کنند، من در اینجا می‌خواهم یک جمله از اخلاص او بگویم. سردار سلیمانی دو سه سال قبل به دیدار ما آمده بود و بعد از اتمام صحبت به آقایان گفت که بیرون بروید؛ وقتی همراهان بیرون رفتند، کفن خود را بیرون آورد و گفت این کفن را امضا کنید. این نشان می‌دهد که اولا شهید سلیمانی از همان زمان به فکر رفتن بود و ثانیا نمی‌خواست مردم بفهمند که او این کفن را آورده است؛ این اخلاص واقعا قابل ملاحظه و ستودنی است.

آیت‌الله مکارم شیرازی همچنین به همراه دیگر حاضران برای شادی روح شهید حاج قاسم سلیمانی و دیگر شهدای مقاومت در حادثه اخیر و نیز علو درجات شهدا فاتحه قرائت کرد و سپس با تسلیت جان باختن شماری از مردم در حادثه سقوط هواپیما، پیشنهاد کرد که حوزه علمیه برای بزرگداشت جان باختگان این حادثه مراسم ترحیمی برگزار نماید.

معظم‌له در پایان ضمن تجلیل از مجاهدت‌های شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه، تصریح کرد: ایشان با تبلیغات مؤثر توانسته‌اند بخش قابل توجهی از مردم را با مکتب اهل بیت(ع) و آموزه های حیات بخش دین مبین اسلام آشنا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Real Time Web Analytics