قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / درخواست محقق داماد از پاپ فرانسیس/ ترامپ را ارشاد کنید
جایگاه اصل کرامت انسانی در اجتهاد شیعی/ مصطفی محقق داماد

طی نامه‌ای سرگشاده عنوان شد؛

درخواست محقق داماد از پاپ فرانسیس/ ترامپ را ارشاد کنید

استاد سید مصطفی محقق داماد در نامه سرگشاده‌ای به پاپ فرانسیس از او درخواست کرد تا ترامپ را به عنوان رئیس یک کشور بزرگ مسیحی مورد ارشاد قرار دهد.

به گزارش شبکه اجتهاد، آیت‌الله سید مصطفی محقق داماد در نامه سرگشاده‌ای به پاپ که متن آن امروز منتشر شده است از او درخواست کرد تا ترامپ را به عنوان رئیس یک کشور بزرگ مسیحی مورد ارشاد قرار دهد. متن نامه بدین شرح است:

باسمه تعالی

حضرت عالیجناب  پاپ فرانسیس

تا آنجا که ما از تعلیمات حضرت مسیح(س)، پیامبر بزرگ خداوند اطلاع داریم مسیحیت با خدمت به انسانها آمیخته است. بنابراین از آن مقام مقدس به عنوان پیشوای مسیحیان جهان انتظار می‌رود که نسبت به ستمی که از سوی رئیس یک کشور بزرگ مسیحی برملت ایران می‌رود، بی تفاوت نباشند.

عالیجنابا

دولت ایران به نمایندگی از ملت قراردادی با رییس وقت دولت امریکا منعقد کرد. این قرارداد مورد تصویب نمایندگان مردم در مجلس شورا قرارگرفت. به گواهی سازمان جهانی انرژی اتمی از سوی ایران هیچگونه تخلفی در پای بندی به این پیمان دیده نشده است. اما با کمال تأسف رئیس جمهور فعلی کشور آمریکا یکجانبه مرتکب عهد شکنی شده است. اصل وفای به عهد اصلی است که مورد احترام و تأکید همه ادیان وخردمندان جهان است. علاوه بر عهد شکنی تصمیمات حادی علیه ایران که مستقیماً سختی آن‌ها متوجه ملت و مردم ایران می‌گردد، اتخاذ نموده است. رنجی که مردم ایران از ناحیه تحریم‌ها متحمل خواهند شد، برهیچ کس پوشیده نمی‌باشد وصرفاً محدود به غذا و دارو نمی‌گردد و بر سراسر زندگی روز مره مردم موثر است.

کدام وجدان انسانی می‌پذیرد و می‌تواند تحمل کند که کودکان، سالخوردگان، مستمندان، زنان باردار و بسیاری گروههای مشابه ضعیف و ناتوان که از نظر موازین انسان دوستانه همواره باید مورد محبت دیگر انسانها قرار گیرند در این گونه تصمیمات غیر انسانی دچار سختی شوند و شاید به علت کم بود وسائل وامکانات جان خود را از دست بدهند؟ با کمال تأسف این تصمیمات از سوی رئیس کشوری انجام می‌گیرد که اکثریت قاطع مردم آن مفتخر به پیروی از عیسی مسیح(ص)، پیامبر صلح، دوستی و مبشر محبت و عشق به انسانها می‌باشند. تأسف بالاتر آنکه این تصمیمات تلخ و ناگوار در زمانی صورت می‌گیرد که شخصی مانند حضرتعالی پیشوائی مسیحیان جهان را بر عهده دارید و مورد احترام پیروان سایر ادیان نیز می‌باشید.

عالیجنابا

این جانب به عنوان یکی از معلمین دینی که مفتخر به همکاری با آن‌ جناب در پژوهشهای گوناگون هستم از پیشگاه آن مقام مقدس استدعا دارم که به هرطریق ممکن در این امر مداخله و ارشادات لازم را مبذول فرمایید.

با احترام

سید مصطفی محقق داماد، رییس  بخش مطالعات اسلامی فرهنگستان علوم ایران

سوم نوامبر ۲۰۱۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Real Time Web Analytics