قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / در مقابل اسلام هراسی و اسلام‌ستیزی منفعل عمل نخواهیم کرد/ وزارت خارجه واکنش سریع نشان دهد
پاسخ پایگاه جامعه مدرسین به پرسش‌هایی درباره تقلید از مراجع معرفی شده

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با محکوم نمودن اهانت به قرآن کریم:

در مقابل اسلام هراسی و اسلام‌ستیزی منفعل عمل نخواهیم کرد/ وزارت خارجه واکنش سریع نشان دهد

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ا اقدام شنیع توهین به قرآن و همچنین بازنشر کاریکاتورهای اهانت‌آمیز نسبت به رسول اکرم (صلی‌الله علیه و آله و سلم) را محکوم کرد و تاکید نمود: نهادهای بین‌المللی اسلامی و اندیشمندان جهان اسلام، خط خبیث اسلام‌ستیزی را بشناسند و ریشه‌های این شجره ملعونه را قطع کنند. اهانت به ساحت مقدس نبی اکرم(ص) و قرآن کریم با بهانه آزادی عقیده در حقیقت ذبح آزادی و مثله مثله کردن جنایت‌آمیز عقیده است.

به گزارش شبکه اجتهاد، متن بیانیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در محکومیت اهانت به ساحت مقدس قرآن مجید و پیامبر اسلام در کشور سوئد، به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

حادثه دردناک و شرارت‌آمیز اهانت به ساحت مقدس قرآن مجید و سوزاندن مصحف شریف الهی جنایتی بزرگ و غیرقابل‌گذشت است. این حرکت گرچه توسط جمعی از جاهلان حقیر و بداندیش واقع شد اما پشت پرده‌های پیچیده و کینه‌توزانه‌ای دارد که در یک زنجیره پلید در حال فعالیت است و خصمانه علیه مقدسات اسلامی کار می‌کند.

سیاست خصمانه اسلام‌ستیزی که توسط صهیونیسم بین‌الملل و استکبار جهانی هدایت می‌شود در اندیشکده‌ها و سازمان‌های صهیونیستی امریکا و برخی دولت‌های اروپایی طرح‌ریزی‌شده و برای اجرا به مزدوران جنایت‌کار سپرده می‌شود.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم این اقدام شنیع و همچنین بازنشر کاریکاتورهای اهانت‌آمیز نسبت به رسول اکرم(صلی‌الله علیه و آله و سلم) را محکوم می‌کند و اعلام می‌دارد:

امت اسلامی و همچنین هر انسان آزاده و متفکری این اقدام را محکوم می‌کند و با آن مقابله عالمانه و عمیق خواهد کرد. اقدامات ضد اسلامی جنون‌آمیز در بستر یک منطق آمریکایی شکل‌گرفته است و آن خطر ظهور تمدن اسلامی و بر هم خوردن نظم جهانی آمریکایی است. امروز اسلام دشمن درجه اول استکبار و جریان کفر و ظلم بین‌المللی است و به همین خاطر با تمام قوا به مصاف اسلام و امت اسلامی آمده‌اند.

ما در مقابل اسلام هراسی و اسلام‌ستیزی منفعل عمل نخواهیم کرد و با اراده بیشتری به تعمیق و ترویج معارف قرآنی خواهیم پرداخت. نور پر فروغ قرآن و شکوه و عظمت این مصحف شریف که سرشار از معارف الهی و انسانی است با جان و نفوس مسلمین گره خورده است و هرگزخاموش نخواهد شد.

نهادهای بین‌المللی اسلامی و اندیشمندان جهان اسلام، خط خبیث اسلام‌ستیزی را بشناسند و ریشه‌های این شجره ملعونه را قطع کنند. اهانت به ساحت مقدس نبی اکرم(صلی‌الله علیه و آله و سلم) و قرآن کریم با بهانه آزادی عقیده در حقیقت ذبح آزادی و مثله مثله کردن جنایت‌آمیز عقیده است.

لازم است وزارت محترم امور خارجه و نهادهای حقوقی بین المللی قاطعانه نسبت به این اهانت‌های زنجیره‌ای و هدفمند واکنش نشان دهند و از اندیشه و اعتقاد بیش از یک و نیم میلیارد مسلمان دفاع کنند. «الاسلام یعلوا و لایعلی علیه» حقیقتی است که امروز به یک واقعیت عینی تبدیل‌شده است و شیطان‌های بزرگ و کوچک را از بلاد اسلامی و همچنین حکومت بر مستضعفان جهان رجم و طرد خواهد کرد.

(وَاللهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کرِهَ الْکافِرُونَ) (الصف: ۸)

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

محمد یزدی؛ رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

اهانت به پیامبر اکرم با ادعای احترام به ادیان سازگار نیست

همچنین، مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در بیانیه‌ای اهانت به ساحت مقدس پیامبر اسلام(ص) را محکوم کرد. متن بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

قال الله تبارک و تعالی: هُوَ الَّذِی أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدَىٰ وَدِینِ الْحَقِّ لِیُظْهِرَهُ عَلَى الدِّینِ کُلِّهِ وَلَوْ کَرِهَ الْمُشْرِکُونَ.

اقدامات موهن اخیر در اهانت به ساحت مقدس پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و قران کریم‌، موجی از خشم و نفرت در میان مسلمانان و پیروان راستین ادیان توحیدی‌ ایجاد کرده است، رفتارهای خلاف منطق و ارزش‌های انسانی و دینی که نشان از پلیدیِ افکار عاملین و دولت‌های حامی آنان دارد.

تفکر جاهلیت نوین و چهره زشت مدعیان آزادی در چنین اعمالی، امری است که برای ملت‌های بیدار و هوشیار، آشکارتر از گذشته گردیده تا پایه‌های سست جریان‌های دین‌ستیز و اهداف هماهنگ طراحان، عاملان و رسانه‌های همسوی آنان را رسواتر از همیشه نمایان کند. بی‌شک چنین اقداماتی بیشتر از هر چیزی موجب بی‌آبروییِ دولت‌ها و روشنفکرانِ کور دلی می‌شود که با نفاق و دورویی و دروغ، مدعی احترام به ادیان و حقوق انسان‌ها می‌باشند.

آنچه در این میان از اهمیت بالایی برخوردار است، هوشیاری و شناخت جریان‌ها و عوامل پشت پرده‌ی اینگونه رفتارها می‌باشد که با فریب ‌و نیرنگ، خط تفرقه‌افکنی میان پیروان ادیان توحیدی را دنبال و مقاصد شوم خود را در بستر اختلاف امت‌ها دنبال می‌کنند.

تجربه نشان داده است که هرگاه صهیونیزم بین‌الملل با پشتیبانی استکبار و آمریکای جنایت‌کار، توطئه‌ای را دنبال می‌کند، به تحرکات اسلام ستیزانه خود دامن می‌زند تا حساسیت‌ها و نگاه‌ها را از اهداف شوم خود منحرف سازد که اقدامات اخیر و توهین به مقدسات اسلامی، پوششی برای ننگِ تسلیم شدن و ارتباط برقرار کردن برخی حُکام کشورهای عربی مانند امارات متحده عربی و عربستان سعودی با رژیم صهیونیستی می‌باشد؛ خیانتی که هم ظلم به آرمان‌های اسلامی و هم خیانت به ملت‌های عرب می‌باشد.

مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، ضمن محکومیت شدید اقدامات موهن علیه اسلام عزیز، پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و قران کریم، خواستار پاسخگویی دولت‌های فرانسه و سوئد و مجازات عاملان این اعمال ناپسند می‌باشد و هشدار می‌دهد جریان اختلاف میان امت‌ها و پیروان ادیان الهی، توطئه‌ای خطرناک است که عواقب آن فراگیر و متوجه تمام ملت‌ها و کشورها خواهد شد.

همچنین از دولت محترم به ویژه وزارت خارجه جمهوری اسلامی انتظار می‌رود تا موضوع را از مجاری ذی‌صلاح پیگیری نموده و نسبت به خطر جریان‌های افراطی و دین‌ستیز در مجامع بین‌المللی هشدارهای لازم را اعلام نماید.

مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Real Time Web Analytics