قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / دعوت ویژه‌ی دفتر آیت‌الله سیستانی برای استهلال ماه شوال
توصیه‌های دفتر آیت‌الله سیستانی در قم درباره شیوع کرونا/ اختصاص سهم امام برای بیماران

در اطلاعیه‌ای تأکید شد؛

دعوت ویژه‌ی دفتر آیت‌الله سیستانی برای استهلال ماه شوال

بخش عربی وبسایت دفتر حضرت آیت‌الله سیدعلی سیستانی در اطلاعیه‌ای از جمیع مومنین دعوت به عمل آورد تا در جستجوی هلال ماه شوال و اظهار گواهی نزد دفاتر مرجعیت همیاری کنند.

به گزارش شبکه اجتهاد، متن این اطلاعیه بدین شرح است: بسم الله الرحمن الرحیم رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) فرمودند: «با رویت ماه روزه بگیرید و با رویت ماه روزه بشکنید».

دفتر حضرت آیت‌الله سیستانی (دام ظله) در نجف اشرف، از مومنین گرامی در عراق و کشورهای همسایه‌ی عراق دعوت می‌کند پس از غروب خورشید در روز پنج‌شنبه (۲۹ رمضان المبارک) به جستجوی هلال ماه شوال المکرم سال ۱۴۳۹ هـ.ق. بپردازند.

و از کسانی که – کاملا – از رویت هلال در این شب مطمئن می‌شوند، تقاضا می‌شود یا مستقیما در دفتر مرجعیت و یا نزد برخی از نمایندگان و معتمدین ایشان در کشور گواهی دهند.

اطلاعات موجود درباره‌ی اندازه‌ی هلال و ارتفاع آن در افق در شامگاه‌ پنج‌شنبه حکایت از آن دارد که در این شب امکان رویت هلال در عراق و مناطق مجاور آن با چشم غیر مسلح – یا بدون استفاده از تلسکوپ و امثال آن – بسیار دشوار فراهم خواهد شد، حال آنکه در شب آتی آن در ارتفاعی زیاد و با اندازه‌ای بسیار بزرگ و برای مدت زمانی طولانی رویت خواهد شد.

بنابراین، به مومنین گرامی تاکید می‌کنیم در شامگاه پنج‌شنبه‌ی این هفته نسبت به استهلال همت بگمارند، خصوصا برای کسانی که مناطقشان از هوای کاملا پاک بهره‌مند است، و خداوند توفیق‌ عطا می‌کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Real Time Web Analytics