قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / دوفصلنامه «آموزه‌های فقه و اصول مقارن» متولد شد
«دوفصلنامه آموزه‌های فقه و اصول مقارن» متولد شد

فراخوان مقالات؛

دوفصلنامه «آموزه‌های فقه و اصول مقارن» متولد شد

نخستین فراخوان مقالات دوفصلنامه «آموزه‌های فقه و اصول مقارن» با هدف ارتقاء و توسعه دانش فقه و اصول مقارن، به صاحب امتیازی مدرسه علمیه عالی نواب مشهد منتشر شد.

به گزارش خبرنگار اجتهاد، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا کاظمی، سردبیر دوفصلنامه «آموزه‌های فقه و اصول مقارن» ضمن اعلام اولین فراخوان این نشریه، گفت: با توجه به راهبرد کلان مدرسه علمیه عالی نواب مبنی بر تشکیل رشته‌های تخصصی در مقطع سطح۴، که دربردارنده نظریه پردازی اساتید سطح عالی و طلاب این مقطع تخصصی است، وجود نشریاتی که در سطح علمی پژوهشی فعالیت داشته و اثرهای علمی را منتشر نماید، بیش از پیش ضروری به نظر می‌رسد.

این استاد حوزه و دانشگاه افزود: مدرسه علمیه عالی نواب در راستای این هدف، تلاش کرده با گردآوری اساتید، اندیشمندان و دغدغه‌مندان این عرصه به عنوان اعضای محترم هیئت تحریریه همچون حجج‌اسلام والمسلمین سید حسن وحدتی شبیری، محمدحسن ربانی بیرجندی، سعید ضیایی فر، مجتبی الهی خراسانی، علی رحمانی، علی شفیعی، دکتر حسین صابری، دکتر فرزاد پارسا و دکتر بلال شاکری به بررسی و بحث درباره‌ی موضوعات مهم فقهی و اصولی که در جهان اسلام مورد توجه قرار گرفته‌اند، بپردازد.

کاظمی در بیان محورهای فراخوان افزود: موضوعاتی که در این فراخوان اعلام شده‌اند، شامل«قواعد و مسائل اصولی مقارن»، «قواعد فقه مقارن»، «فلسفه فقه و اصول مقارن»، «مکاتب فقهی واصولی مقارن»، «مسائل و فروعات فقهی مقارن» و «مسائل مستحدثه فقهی مقارن» می‌باشد.

به گفته سردبیر دوفصلنامه «آموزه های فقه و اصول مقارن»، اگرچه رتبه فعلی این نشریه، علمی‌تخصصی است، ولی سعی شده مقالات این نشریه بر اساس استانداردهای مطلوب مجلات علمی‌پژوهشی ارزیابی شوند. ایشان ضمن بیان امیدواری نسبت به اخذ رتبه علمی پژوهشی افزود: در تلاش هستیم هرچه زودتر این امتیاز برای نشریه دریافت شود و برای تمامی مقالات پذیرش شده قبلی نیز اعمال گردد. همچنین به مقالات پذیرفته شده با رتبه علمی‌پژوهشی، حق التالیف (بین ۲ تا ۴ میلیون تومان) پرداخت خواهد شد.

اساتید و فضلای حوزه و دانشگاه می‌توانند آثار خود را با رعایت شرایط مندرج در بخش «راهنمای نویسندگان» در سامانه نشریه «آموزه‌های فقه و اصول مقارن» به آدرس fam.journals.hozehkh.com ارسال کنند و برای کسب اطلاع بیشتر با شماره ۳۲۲۵۹۵۵۹-۰۵۱ داخلی ۲۳۱ یا شناسه ایتا @FAM_PajooheshNavvab تماس بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Real Time Web Analytics