قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / رابطه فقه و حقوق در الگوی کلان نظام اسلامی
رابطه فقه و حقوق در الگوی کلان نظام اسلامی

تازه‌های نشر؛

رابطه فقه و حقوق در الگوی کلان نظام اسلامی

کتاب «رابطه فقه و حقوق در الگوی کلان نظام اسلامی، (سلسله نشست‌های علمی)» تقریر و تحقیق حجت‌الاسلام دکتر نصیراله حسنلو از پژوهشگران پژوهشگاه فقه نظام، در ۳۲۹ صفحه از سوی اندیشه ناب ماندگار، روانه بازار نشر شد.

به گزارش خبرنگار اجتهاد‌، با توجه به نوپدید بودن رویکرد کلان و نظام ساز به رابطه فقه و حقوق، برگزاری نشست‌های علمی و استفاده از نظریه‌های اندیشوران این حوزه، بهترین راه برای عمق‌بخشی به پژوهش در این عرصه است. بدیهی است جمع دیدگاه‌‏های پژوهشگرانی که هرکدام در بخشی از مسیر این پروژه، فعالیت‌های ارزشمندی تاکنون انجام داده‌‏اند، می‏‌تواند در نوع خود، افق‌‏گشایی‏‌های بی‏‌بدیلی داشته باشد.

در این نشست‏‌ها، نظریه‌‏هایی از قبیل وحدت فقه و حقوق، تباین کلی و غیرقابل جمع بودن فقه و حقوق، دوگانگی و قابل جمع بودن فقه و حقوق، مشاهده می‏‌شود. بدیهی است کنار هم نهادن دیدگاه‏‌های مختلف، زمینه را برای مقایسه آن‌‏ها فراهم می‌‏کند و پژوهش‏گران و محققان را برای رسیدن به جامع ترین و کامل‌ترین نظریه در رابطه فقه و حقوق و ارائه دیدگاه‌‏های ایجابی با رویکرد حل مسأله، یاری می‌‏رساند.

«نقد خنثی‏‌پنداری شکل و قالب نظام‏‌های حقوقی» و «نقد روش عدم مغایرت در تصویب قوانین و ساختارهای حقوقی در جمهوری اسلامی»، از جمله موارد مورد اتفاق در نگاه اساتید ارائه ‏کننده در این سلسله نشست‌‏ها است، که می‌‏تواند چالش‌‏های اصلی مواجهه فقه با دستاوردهای اجتماعی غرب را برطرف کند و ایجاد نظام حقوقی مستقل اسلامی را سامان ببخشد.

علاقه‌مندان جهت تهیه کتاب با شماره تلفن ۰۲۵۳۲۹۱۵۹۸۰ و یا با آیدی @f_nezzam ارتباط برقرار نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Real Time Web Analytics