قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / زندانی کردن بدهکاران معسر دردی از طلبکاران دوا‌ نمی‌کند/ قوه قضائیه به این مساله ورود کند
زندانی کردن بدهکاران معسر دردی از طلبکاران دوا‌ نمی‌کند/ قوه قضائیه به این مساله ورود کند

آیت‌الله‌ مکارم شیرازی:

زندانی کردن بدهکاران معسر دردی از طلبکاران دوا‌ نمی‌کند/ قوه قضائیه به این مساله ورود کند

زندانی کردن این افراد هیچ دردی از طلبکاران دوا‌ نمی‌کند و از سویی دیگر باعث تحمیل هزینه‌های هنگفت به دولت و دستگاه‌ها‌ می‌شود.

به گزارش شبکه اجتهاد، آیت‌الله ناصر‌ مکارم شیرازی در دیدار رئیس کل دادگستری و دادستان استان قم، با قدردانی از اهتمام دستگاه قضایی استان برای حل و فصل مشکلات، گفت: ما هرچه به قوانین اسلامی نزدیک تر شویم مشکلات قضایی و اجتماعی ما کمتر خواهد شد.

ایشان دقت و قاطعیت در مسائل قضایی را از جمله تاکیدات مهم مولا علی (ع) دانسته و عنوان کرد: اگر این دو مساله در کنار هم قرار گیرد مطمئن باشید که مشکلات حل خواهد شد.

آیت‌الله‌ مکارم شیرازی در ادامه با اشاره به مشکل زندانیان مالی به دلیل اعسار، ابراز داشت: زندانی کردن این افراد هیچ دردی از طلبکاران دوا‌ نمی‌کند و از سویی دیگر باعث تحمیل هزینه‌های هنگفت به دولت و دستگاه‌ها‌ می‌شود.

ایشان با تاکید بر لزوم چاره اندیشی دستگاه قضایی برای حل این مشکل، اظهار کرد: همان گونه که دستگاه قضا به مشکل زندانیان مهریه ورود و آن را حل و فصل کرد، در این زمینه نیز باید اقدام و تدابیر جدی اندیشیده شود.

آیت‌الله‌ مکارم شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جایگاه ویژه و ممتاز دینی و فرهنگی شهر مقدس قم، هرگونه ناهنجاری اجتماعی و اخلاقی را زیبنده این جایگاه و موقعیت ندانست و بر لزوم برخورد قاطع با هنجارشکنان و ارازل و اوباش تاکید و گفت: مشکلات اجتماعی و ناهنجاری‌های اخلاقی حتی کم آن هم برای قم زیاد است، در مقابل هنجارشکنان باید با قاطعیت ایستاد.

ایشان حمایت قضایی از آمران به معروف و ناهیان از منکر را امری پسندیده و لازم دانست و در عین حال بر لزوم ارائه آموزش‌های دقیق و علمی به گروه‌های فعال در این عرصه تاکید کرد.

آیت‌الله‌ مکارم شیرازی با تاکید بر این که متاسفانه این دو فریضه مهم الهی مورد بی مهری واقع شده است، بیان داشت: در اسلام همه نسبت به منکرات وظیفه دارند و اجرای این دو فریضه الهی تنها متوجه دستگاه‌ها و نیروهای پلیس و نیروی انتظامی نیست؛ لذا باید در این خصوص حساس بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Real Time Web Analytics