قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / شورای عالی حوزه‌های علمیه بیانیه «گام دوم» را در دستور کار خود قرار داد
اعضای پیشنهادی شورای عالی حوزه‌های علمیه معرفی شدند

در اطلاعیه‌ای عنوان شد؛

شورای عالی حوزه‌های علمیه بیانیه «گام دوم» را در دستور کار خود قرار داد

شورای عالی حوزه‌های علمیه ضمن حمایت و پشتیبانی قاطع‌ در راستای عملیاتی کردن سرفصل‌های اساسی مورد تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی، بیانیه گام دوم را در دستور کار خود قرار داده است.

به گزارش شبکه اجتهاد، شورای عالی حوزه‌های علمیه در حمایت از بیانیه راهبردی مقام معظم رهبری «مدظله‌العالی» در تشریح گام دوم انقلاب اسلامی بیانه‌ای صادر کرد که بدین شرح است.

اکنون که با سربلندی، چهل سالگی حکومت الهی، اسلامی را پشت سر گذاشته‌ایم، مفتخریم شاهد ورود مبارک انقلاب شکوهمند اسلامی به «فصل جدید زندگی خود» مرحله “خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی” باشیم.

انقلاب اسلامی طی این دوران پر فراز و نشیب و توطئه‌های روزمره بدخواهان، همواره از حمایت و پشتیبانی همه جانبه حوزه‌‌ها‌ی علمیه به عنوان پایگاه رفیع علمی، دینی و هدایتی برخوردار بوده و با قوت ادامه دارد و ان‌شاءالله این گام دوم، انقلاب اسلامی را به “آرمان بزرگش که ایجاد تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمی «ارواحنافداه» هست” نزدیک خواهد کرد.

در بیانیه راهگشا و راهبردی مقام معظم رهبری «مدظله‌العالی» (گام دوم انقلاب) جوانان به صورت خاص مورد خطاب قرار گرفته‌اند که آینده و سهم بسیار بزرگی از این کشور را دارا هستند و حوزه‌های علمیه با وجود طلاب و فضلای جوان، انقلابی، و خوش فکر، خود را جزو کانون‌های اصلی و موثر مورد اشاره و توصیه‌های این بیانیه مهم می‌داند.

امروز به برکت انقلاب اسلامی، هزاران استعداد برجسته و طلاب فاضلِ مشغول به تحصیل، با انگیزه‌های تحوّل خواهانه و کار اجتهادی و جهادی، طبقه بزرگی از حوزه‌های علمیه را تشکیل می‌دهند.

در طول دوران این چهل ساله، حوزه‌های علمیه با هویتی علمی و پایبندی به تقوی و اخلاق به عنوان کانون اصلی تولید علوم اسلامی، در ساحت آموزش، پژوهش، تبلیغ، نیروی انسانی و بطور کلی در عرصه‌های سخت‌افزار و نرم‌افزار توفیقات چشمگیری داشته است.

رشد، بالندگی و تحوّل در حوزه‌های علمیه و توجه به سنّت‌های عریق آن، با ضرورت استقبال از آزاداندیشی، اعتماد به نفس علمی، تکیه بر روش‌های منطقی و عقلانی در برخورد با آراء مخالف، با تحکیم اخلاق و تهذیب و همچنین ضرورت دشمن‌شناسی و حفظ و تقویت روحیه انقلابی، با شناخت مفهومی رهنمودها و دیدگاه‌های امام راحل عظیم‌الشأن «قدس‌سرّه» مقام معظم رهبری «مدظله العالی» همچنان نیازمند طی مسیر طولانی، با جدیّت و تلاش و فعالیّت مستمر است.

شورای عالی حوزه‌های علمیه ضمن حمایت و پشتیبانی قاطع‌ در راستای عملیاتی کردن سرفصل‌های اساسی مورد تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی، بیانیه گام دوم را در دستور کار خود قرار داده است.

والسّلام علیکم و رحمه‌الله

شورای عالی حوزه‌های علمیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Real Time Web Analytics