قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / «شیخ تقریب»؛ درنگی در زندگی و خدمات علمی استاد محمد واعظ‌زاده خراسانی
«شیخ تقریب»؛ درنگی در زندگی و خدمات علمی استاد محمد واعظ‌زاده خراسانی

همزمان با سالروز تاسیس مجمع جهانی تقریب بین مذاهب اسلامی معرفی شد؛

«شیخ تقریب»؛ درنگی در زندگی و خدمات علمی استاد محمد واعظ‌زاده خراسانی

همزمان با تاسیس مجمع جهانی تقریب بین مذاهب اسلامی، کتاب «شیخ تقریب، درنگی در زندگی و خدمات علمی آیت‌الله استاد محمد واعظ‌زاده خراسانی» به همت بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی، معرفی شد.

به گزارش شبکه اجتهاد، دکتر امیر سلمانی رحیمی، پژوهشگر بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی در این کتاب به معرفی زندگی و خدمات علمی آیت‌الله استاد محمد واعظ‌زاده خراسانی پرداخته است.

«شیخ تقریب» عنوانی شناخته شده برای مرحوم آیت‌الله استاد محمد واعظ‌زاده خراسانی در جهان اسلام و نزد عالمانی برجسته و عمدتا آزاده و نیک‌اندیش است؛ نگارنده با بیان این مطلب در مقدمه، نگاشته است: به منظور پاسداشت خدمات و فعالیت‌های آیت‌الله واعظ زاده خراسانی و احساس وظیفه موجب شد تا اثری با رویکرد معرفی این فرزانۀ پرواپیشه به طلاب و دانشجویان به رشتۀ تحریر درآید و با تکیه بر تجربه‌ای شخصی و منابعی محدود و به عنوان مقدمه‌ای بر کاری شایسته و فاخر، عرضه شود.

نویسنده کتاب شیخ تقریب، در بخشی دیگر، آیت‌الله استاد محمد واعظ‌زاده خراسانی را استادی فرزانه و مجتهدی نواندیش و درد آشنا و مورخی آشنا به زوایای پنهان تاریخ سراسر التهاب اسلام عزیز و قرآن‌پژوهی نوآور و جهان‌دیده‌ای دلسوز و درس‌آموخته‌ای از نسل عالمان مجاهد و بی‌ادعا خواند و گفت: دوستداری ایشان و طرفداری از اندیشه‌های زلال و خیرخواهانۀ او، به بنده جرات بخشید تا دست به قلم برده تا برای سومین‌بار از این چهرۀ ماندگار بنویسم.

کتاب شیخ تقریب، درنگی در زندگی و خدمات علمی آیت‌الله استاد محمد واعظ‌زاده خراسانی، در شمارگان ۵۰۰ نسخه با قطع رقعی، ۶۳ صفحه شامل مطالبی ارزشمند درباره آن مرحوم دارد که با قلمی شیوا و نثری بدیع نگاشته شده است و در برگه‌های پایانی نیز تصاویری از خاطرات استاد را در خود جای داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Real Time Web Analytics