قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / شیخ عبدالناصر الجبری درگذشت
شیخ عبدالناصر الجبری درگذشت

شیخ عبدالناصر الجبری درگذشت

شیخ عبدالناصر الجبری دبیرکل جنبش الامه لبنان، عضو مجمع عمومی مجمع جهانی تقریب و عضو تجمع علمای مسلمان و از فعالان عرصه تقریب و وحدت اسلامی دار فانی را وداع گفت.

به گزارش شبکه اجتهاد، الجبری دو ماه پیش هنگامی که برای تبلیغات اسلامی به آفریقا سفر کرده بود دچار عارضه سکته مغزی شد و سرانجام شب گذشته پس از دو ماه تحمل رنج بیماری درگذشت.

شیخ جبری از برجسته‌ترین علمای لبنان و جهان عرب و مؤسس جمعیت‌های تقریب مذاهب اسلامی و علمای بلاد شام است که تلاش زیادی در مبارزه با اندیشه افراطی و تکفیری انجام داد.

با درگذشت این روحانی اهل سنت، لبنان یکی از شخصیت‌های اسلامی، جهانی و وحد‌ت‌گرای خود را از دست داد.

جریان‌های مختلف لبنان درگذشت شیخ الجبری را تسلیت گفتند

در پی درگذشت شیخ عبدالناصر الجبری دبیرکل جنبش الامه و عضو تجمع علمای مسلمان لبنان، جریان‌های مختلف لبنان درگذشت این روحانی وحدت‌گرای اهل سنت را تسلیت گفتند.

تجمع علمای مسلمان

تجمع علمای مسلمان لبنان با صدور پیامی درگذشت شیخ الجبری را که یکی از مؤسسان این تجمع است تسلیت گفت.

در این پیام آمده: شیخ الجبری از پیشگامان وحدت و تقریب مذاهب اسلامی و از فعالان در زمینه وحدت ملی لبنان بود که مشعل مقاومت را در راه آزادی فلسطین در دست داشت و نسلی از علما و مبلغان اسلامی را در نقاط مختلف جهان تربیت کرد.

جریان الفجر

در این زمینه حاج عبدالله التریاقی در پیامی از سوی جریان الفجر درگذشت شیخ عبدالناصر الجبری را تسلیت گفت و افزود: ایشان یکی از بزرگان فعالیت اسلامی و از اولین کسانی بود که شعله جریان اسلامی را در لبنان روشن کردند و تا آخرین لحظه عمر خویش نیز این مشعل را روشن نگه داشت و فعالیت‌های زیادی در زمینه‌های تربیتی، انسانی، سیاسی، اجتماعی و دینی داشت. از خداوند می‌خواهیم ایشان را مشمول رحمت و خشنودی خویش قرار دهد و در بهشت خود جای دهد و به بازماندگان ایشان صبر و آرامش عنایت کند.

جنبش الاصلاح و الوحده

شیخ ماهر عبدالرزاق رئیس جنبش الاصلاح و الوحده نیز در پیامی از سوی این جنبش و کادر آموزشی و دانشجویان دانشکده الدعوه درگذشت شیخ الجبری را تسلیت گفت و افزود: شیخ الجبری در زندگی خود در میادین مختلف اسامی و عربی فعالیت کرد و یکی از بزرگان اسلامی در تبلیغ و ترویج وحدت اسلامی و مبارزه با تفرقه بود که با فقدان ایشان امت اسلامی یکی از مبلغان اسلامی بزرگ را از دست داد.

در ادامه این پیام آمده: آن مرحوم زندگی خود را در راه مبارزه با صهیونیست‌ها و جبهه‌های فرهنگی و تربیت نسل‌های مسلمان بر اساس وحدت اسلامی و مبارزه با رژیم صهیونیستی سپری کرد و در این راه و برای نشر افکار جهادی و فرهنگی خود به کشورها و نقاط دوردست سفر کرد تا جایی که توانست شبکه‌ای از ارتباطات لبنان با کشورهای عربی و زیر پرچم اسلام ایجاد کند و همواره به خاطر وضعیت امت اسلام و مشکلات مسلمانان تأسف می‌خورد و با مسلمانان فلسطین همدردی می‌کرد.

جبهه العمل الاسلامی

شیخ زهیر عثمان الجعید نیر با صدور پیامی از سوی جبهه العمل الاسلامی درگذشت شیخ الجبری را تسلیت گفت و افزود: ایشان عمر خود را در راه تبلیغ و دعوت به خداوند متعال سپری کرد و یک مربی و مبلغ و مجاهد مخلص و راستین در راه تقریب مذاهب اسلامی بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Real Time Web Analytics