قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / عرضه نرم افزار آثار سید مرتضی علم‌الهدی
سید مرتضی علم الهدی

عرضه نرم افزار آثار سید مرتضی علم‌الهدی

نرم افزار ارزشمند مجموعه آثار سید مرتضی علم الهدی رحمه الله توسط مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی تولید و عرضه شد.

به گزارش شبکه اجتهاد از noorsoft، نرم افزار فوق با ۲۹ عنوان کتاب در ۴۹ جلد از آثار سید مرتضی علم الهدی و دیگر آثار مرتبط با ایشان در موضوعاتی همچون علوم قرآنی، عقاید شیعه امامیه، امامت، مهدویت، فقه، اصول فقه، حدیث و شعر هم اکنون در دسترس پژوهشگران و محققان قرار دارد.

تنزیه الأنبیاء، الشافى فى الإمامه، تلخیص الشافی، المقنع فی الغیبه، الملخص فی أصول الدین، الذخیره فی علم الکلام، دفاع از تشیع، جمل العلم و العمل، شرح جمل العلم و العمل، الانتصار، مسائل الناصریات، إجماعات فقهاء الإمامیه، الذریعه إلى أصول الشریعه، رسائل الشریف المرتضى، أمالی المرتضى، الدیوان و … از جمله کتب ارائه شده در این نرم افزار می‌باشد.

همچنین این نرم افزار با بهره گیری از قالب کتابخانه لفظی نور نسخه ۲.۱، امکاناتی همچون امکان انتخاب فهرست درختی و گزینشی و ارتباط آنها با متن، به همراه قابلیت تطبیق دوسویه متن و فهرست، امکان محدود کردن دامنه متن و فهرست کتب به موارد دلخواه، امکان فهرست‌ سازی توسط علائم عمومی جهت تهیه فهرست های پویا و متنوع از کلمات، ارتباط واژگان متون برنامه با چند دوره لغت نامه با امکان دسترسی به ریشه و مشتق کلمات، قابلیت انتقال متن دلخواه به word، امکان دسترسی به اطلاعات مفیدی در باره نسخه شناسی هر یک از کتب و … را در خود جای داده است.

این گزارش در باب شرح حال سید مرتضی می‌افزاید: این عالم بزرگوار بعد از درگذشت استادش، مفید، زعامت دینى جامعه امامى را برعهده گرفت. افزون بر این، وى مقام نقیب النقبایى طالبیان بغداد و حق حکم بر رد مظالم و امارت الحاج را برعهده داشت و همین مسئله، باعث ارتباط او با سه تن از خلفاى عباسى، به نام هاى «طائع» ( ۳۶۳- ۳۸۱ ق)، « قادر» ( ۳۸۱- ۴۲۲ ق) و« قائم» ( ۴۲۲- ۴۶۷ ق) گردید.

سید مرتضى از جامعیتى کم نظیر برخوردار بود؛ به گونه‏ اى که همگان بر فضل و دانش و بزگوارى وى اتفاق نظر داشتند. او با وجود تصدى مناصب حکومتى به مدت سى سال، از پرکارترین نویسندگان بود و تألیفات بسیارى در زمینه ‏هاى مختلف علمى از وى به جا مانده است.

علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر از نرم افزار مجموعه آثار سید مرتضی علم الهدی رحمه الله، اینجا (کلیک) نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Real Time Web Analytics