قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / فضای فقه و اصول حوزه ناظر به نیاز زمانه نیست/ ارتباطات حوزویان انقلابی با سنتی بیشتر شود
فضای فقه و اصول حوزه ناظر به نیاز زمانه نیست/ ارتباطات حوزویان انقلابی با سنتی بیشتر شود

استاد خسروپناه:

فضای فقه و اصول حوزه ناظر به نیاز زمانه نیست/ ارتباطات حوزویان انقلابی با سنتی بیشتر شود

عضو شورای حوزوی شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: برای این که فضای درسی و پژوهشی حوزه متناسب با نیازهای حکومت اسلامی مدیریت شود، ارتباطات حوزویان انقلابی با سنتی بیشتر شود.

به گزارش شبکه اجتهاد، حجت الاسلام والمسلمین دکتر عبدالحسین خسروپناه عضو هیئت امنای دفتر تبلیغات اسلامی در جلسه اتاق فکر میز توسعه و توانمندسازی علوم اسلامی، مدیریت میدانی علوم اسلامی را یک نیاز دانست و گفت: فضای فقه و اصول حوزه ناظر به نیاز زمانه نیست و به صورت موردی بر روی موضوع فقه اجتماع کار می‌شود.

این استاد حوزه علمیه پیشنهاد داد: برای این که فضای درسی و پژوهشی حوزه متناسب با نیازهای حکومت اسلامی مدیریت شود، ارتباطات حوزویان انقلابی با سنتی بیشتر شود، بدین صورت که حوزویان انقلابی برای طیف سنتی حوزه در قالب تعاملات حوزوی رایج، طرح مساله کنند به صورت تعیّنی کادر سنتی حوزه را درگیر مباحث جدید نمایند و در عین حال همین عالمان فاضل انقلابی نیز درس خارج با موضوعات مورد نیاز حکومت اسلامی را شروع کنند.

عضو شورای حوزوی شورای عالی انقلاب فرهنگی، هم افزایی و حمایت همه جانبه از همه مراکز فقه تخصصی را یکی دیگر از راهکارها ذکر کرد.

وی در ادامه پیشنهاد داد: شورایی مرکزی با حضور نمایندگانی از تمام این مراکز تخصصی تشکیل شود تا با یکدیگر هم افزایی داشته باشند و از ظرفیتهای هم استفاده کنند تا نسل جوان را راه بیندازند.

حجت‌الاسلام خسروپناه در این جلسه، برگزاری نشست‌های مختلف برای حهت دهی به آموزش و پژوهش را نیز یکی دیگر از راهکارها برشمرد.

پاسخی بگذارید

Real Time Web Analytics