قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / قاعده حرمت اعانه بر اثم
قاعده حرمت اعانه بر اثم

از سوی بوستان کتاب منتشر شد؛

قاعده حرمت اعانه بر اثم

کتاب «قاعده حرمت اعانه بر اثم» نوشته حجت‌الاسلام والمسلمین سید مجتبی نورمفیدی، استاد خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم و رئیس مؤسسه دارالمعرفه قم به همت مؤسسه بوستان کتاب در ۱۶۸ صفحه منتشر شد.

به گزارش شبکه اجتهاد، عصیان و نافرمانی خداوند متعال در هر سطحی، مغضوب درگاه الهی است؛ هر گناهی افزون بر احکام مانند وجوب توبه، آثار دنیوی و اخروی نیز در پی دارد، از این رو، یاری رساندن به دیگران برای انجام گناه و فراهم کردن زمینه معصیت موضوعی پر اهمیت بوده و هست و به همین دلیل، بررسی حکم آن در قالب یک قاعده فقهی تحت عنوان «حرمت اعانه بر اثم» مطرح شده است.

این مسئله در عرصه‌های عمومی و اجتماعی همچنان به چشم‌ می‌خورد و کثرت همین پدیده تبدیل به دغدغه شده است تا نویسنده اثر حاضر را به سامان برساند.

کتاب «قاعده حرمت اعانه بر اثم» از پنج فصل تشکیل شده و نویسنده محترم در فصل نخست با ذکر چند مقدمه، پیشینه، اهمیت و تنقیح موضوع بحث را مورد توجه قرار داده است.

نگارنده در فصل دوم به مفهوم شناسی قاعده حرمت اعانه بر اثم پرداخته و ضمن آن مباحثی همچون «مفهوم اعانه»، «اقوال در معنای اصطلاحی اعانه» و «بررسی جهات پنج گانه در مفهوم اعانه» را تبیین کرده است.

فصل سوم این کتاب، ادله «قاعده حرمت اعانه بر اثم» از طریق بررسی آیات مرتبط و در فصل چهارم آن ادله سنت، اجماع، عقل و سیره این قاعده مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

فصل نهایی این کتاب هم با عنوان «تطبیقات قاعده»، مباحثی همچون بیع العنب ممن یصرفه خمرا»، «بیع الخشب او ماده اخری لمن یصنعه صلیبا او صنما» و مواردی از این دست بررسی شده است.

علاقه مندان با خرید اینترنتی این کتاب از طریق نشانی اینترنتی مؤسسه بوستان کتاب به آدرس www.bustaneketab.com‌ می‌توانند از تخفیف ۲۰ درصدی اثر مذکور بهره مند شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Real Time Web Analytics