قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / مرجعیت حصن حصین مذهب و پناهگاه مستحکم مردم و ضامن استقلال کشور است
باید در «فقه مقارن» به امتیازات فکری مذهب حقه شیعه رسید

انتقاد عضو شورای عالی حوزه از اهانت کنندگان به ساحت مرجعیت؛

مرجعیت حصن حصین مذهب و پناهگاه مستحکم مردم و ضامن استقلال کشور است

اقل مطالبه این هست که این هتاکان و منتشرکنندگان این هتک‌ها از ساحت مرجعیت شیعه عذرخواهی کنند و خواسته یا ناخواسته در زمین دشمن بازی نکنند.

به گزارش شبکه اجتهاد، استاد شیخ جوادی مروی در پایان درس خارج فقه روز شنبه هشتم آبان ماه، ضمن بیاناتی، اسائه ادب به ساحت مراجع شیعه را محکوم کرد و گفت: سخنان ناصحانه شیخ الفقهاء و المراجع حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی حفظه الله در ملاقات با یکی از مسئولین کشور سبب واکنش‌های ناروا و هتاکانه برخی از نویسندگان مجهول الحال و برخی از سایت‌ها قرار گرفت. محور سخنان این مرجع بزرگ حول مشکلات معیشتی مردم و سیاست خارجی بود. من نمی‌خواهم وارد محتوای مطلب شوم. طرح این مسائل از سوی شیخ الفقهاء سبب شد برخی نویسندگان به این عالم بزرگ هتاکی کردند.

مرجعیت حصن حصین مذهب و پناهگاه مستحکم مردم و ضامن استقلال کشور بوده و هست، اگر یک انسان اهل مطالعه و منصف نقش مرجعیت شیعه در همین دوران معاصر از زمان صاحب جواهر، شیخ انصاری، میرزای شیرازی، آیت‌الله بروجردی تا عصر انقلاب اسلامی ملاحظه کند به تصریح موافق و مخالف با روحانیت شیعه و به تصریح جامعه شناسان دقیق بزرگترین نقش را مرجعیت شیعه در بسط و گسترش فرهنگ اسلام و تشیع، استقلال کشورهای اسلامی و حمایت از مردم داشتند.

شما در عصر مشروطه، جنبش تنباکو، نهضت ملی شدن صنعت نفت و پیروزی انقلاب اسلامی نقش عظیم مرجعیت شیعه را می‌بینید نفوذ کلام، همراهی با مردم و دفاع از حقوق مردم از ویژگی‌های مرجعیت شیعه بوده و هست. مبادا کسانی با برخی از نوشته‌هاشان در زمین دشمن بازی کنند و در تقابل با این نفوذ مرجعیت قرار بگیرند.

ببینید به عنوان نمونه مرحوم آیت‌الله سید ابوالحسن اصفهانی از دنیا می‌روند، گزارشگری عبدالله مستوفی را در جلد سوم خاطراتش ببینید که فوت ایشان را چطور گزارشگری می‌کند و با همۀ تعجب از نفوذ بزرگ مرجعیت شیعه در دل تمام مردم از اقشار مختلف، مذاهب مختلف و ادیان مختلف چطور بر می‌شمارد و با تعجب یاد می‌کند عبدالله مستوفی، می‌گوید من نمی‌توانم باور کنم یک سید گوشه نجف نشسته فوت و رحلت او چطور مردم را اینگونه به تحرک وا میدارد.

به شکلی که نه تنها شیعیان و مسلمانان بلکه پیروان ادیان و یهودیان تهران دسته عزاداری تشکیل می‌دهند خاخام آنها جلو می‌آید برخی پشت سر او به سر و سینه می‌زنند واویلا و صد واویلا می‌گویند این نفوذ مرجعیت بوده در طول تاریخ که سبب بقای این کشور و برخی دیگر از کشور‌های اسلامی شده است.

اگر رهبریت حضرت امام قدس الله روحه الزکیه توانست بزرگترین معجزه قرن را ایجاد کند یکی از امتیازات بزرگش مرجعیت ایشان بود و همینطور ادامه انقلاب اسلامی؛ لذا دقت کنند این افرادی که مطلب می‌نویسند تعرض به این حصن حصین خسارت‌های ویرانگری برای مذهب و کشور خواهد داشت و اقل مطالبه این هست که این هتاکان و منتشرکنندگان این هتک‌ها از ساحت مرجعیت شیعه عذرخواهی کنند و خواسته یا ناخواسته در زمین دشمن بازی نکنند.

مرجع بزرگی که از قبل از انقلاب اسلامی گام‌های بزرگی در دفاع از انقلاب برداشته است.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Real Time Web Analytics