قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / مردم باید احساس کنند علماء در کنارشان هستند/ اصلی‌ترین رسالت حوزه‌ها و روحانیت رسیدگی به امور مردم است
مردم باید احساس کنند علماء در کنارشان هستند/ اصلی‌ترین رسالت حوزه‌ها و روحانیت رسیدگی به امور مردم است

آیت‌الله نوری همدانی در دیدار با مدیر حوزه و دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان؛

مردم باید احساس کنند علماء در کنارشان هستند/ اصلی‌ترین رسالت حوزه‌ها و روحانیت رسیدگی به امور مردم است

آیت‌الله نوری همدانی با تاکید بر لزوم تقویت ارتباط با مردم و اهمیت رشد آگاهی‌های سیاسی؛ اصلی‌ترین رسالت حوزه‌ها و روحانیت را رسیدگی به امور مردم دانست و تاکید کرد مردم باید احساس کنند علماء در کنارشان هستند.

به گزارش شبکه اجتهاد، حجت‌الاسلام والمسلمین علی خیاط، مدیر حوزه علمیه خراسان و حجت‌الاسلام والمسلمین محمدباقر فرزانه دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان با هیئت همراهی به منظور ارائه گزارش فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه‌های علمیه خراسان با آیت‌الله حسین نوری همدانی دیدار و گفتگو کردند.

آیت‌الله نوری همدانی ضمن عرض خیر مقدم، بر تقویت هر چه بیشتر حوزه‌های علمیه در همه جبهه‌ها خصوصاً تزکیه اخلاقی، رشد آگاهی‌های سیاسی و ارتباط با مردم تأکید نمود و گفت: حوزه علمیه خراسان دارای سابقه درخشانی است و علاوه بر عظمت و اهمیت همجواری با حضرت علی بن موسی الرضا (علیه السلام)، محل پرورش علمائی بزرگ بوده است.

ایشان با تأکید بر اهمیت، حساسیت و استثنائی بودن وظیفه علماء و روحانیون در این برهه از زمان با اشاره به حدیث «کلکمْ راعٍ، وَ کلکمْ مَسْؤُولٌ عَنْ رَعِیتِهِ.»؛ (هر کدام از شما مسئول هستید و درباره افرادی که به سخن شما گوش می‌دهند بازخواست خواهید شد) فرمودند: این حدیث ده بار در صحیفه نور امام (ره) تکرار شده که این، بیش از پیش بر اهمیت جایگاه و مسئولیت شما می‌افزاید.

معظم له در ادامه افزود: ترقی و تکامل طلاب باید عالی باشد. در صورت بروز مشکلات، باید ریشه یابی شوند؛ چرا که هر جریانی ریشه‌ای دارد.

آیت‌الله نوری همدانی با تاکید بر لزوم تقویت ارتباط با مردم و اهمیت رشد آگاهی‌های سیاسی فرمود: اصل مردم هستند، حضرت امیر المومنین (علیه السلام) در نامه ۵۳ نهج البلاغه به مالک اشتر نوشت: عموم مردم، ستون‌های استوار دین، و نیروهای ذخیره دفاعی می باشند. پس به آنها گرایش داشته و اشتیاق تو به آنان باشد؛ اصلی ترین رسالت حوزه‌ها و روحانیت رسیدگی به امور مردم است و مردم باید احساس کنند علماء در کنارشان هستند.

ایشان خاطر نشان کرد: ما در زمانی هستیم که دشمن با تمام توان در صحنه حاضر شده است. در این برهه حساس، باید وحدت و همفکری داشته باشیم و با ریشه شناسی مسائل و مشکلات در صدد رفع آنها برآییم. در این جنگ باید باهوش، با همت، بلند نظر و مقاوم باشیم تا دشمن را در تمامی حوزه‌ها عقب برانیم.

شایان ذکر است، در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین خیاط به ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و عملکرد مدیریت حوزه‌های علمیه خراسان پرداخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Real Time Web Analytics