قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / مصداق‌های بارز منکر در حال گسترش است/ باید با عزم ملی و احساس وظیفه عمومی جلوی رشد آن گرفته شود
آیت‌الله علوی گرگانی، مرجعی متواضع و مردمی/ علی نصیری

در پیام آیت‌الله علوی گرگانی به مناسبت هفته امر به معروف و نهی از منکر تصریح شد:

مصداق‌های بارز منکر در حال گسترش است/ باید با عزم ملی و احساس وظیفه عمومی جلوی رشد آن گرفته شود

آیت‌الله علوی گرگانی با اشاره به اینکه ماه محرم زمینه‌ای برای احیای دو فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر است، گفت: قطعا امر به معروف و نهی از منکر وظیفه همگان است و تمام آحاد ملت موظفند به آن جامه عمل بپوشانند.

به گزارش شبکه اجتهاد، متن پیام آیت‌الله سید محمدعلی علوی گرگانی به مناسبت هفته امر به معروف و نهی از منکر به این شرح است:

بسمه تعالی

قال الله تبارک و تعالی: «الَّذینَ إِن مَکَّنّاهُم فِی الأَرضِ أَقامُوا الصَّلاهَ وَآتَوُا الزَّکاهَ وَأَمَروا بِالمَعروفِ وَنَهَوا عَنِ المُنکَرِ»

ماه محرم ماه پیروزی خون بر شمشیر و غلبه راه حق بر مسیر باطل در طول تاریخ می‌باشد.

در این ماه، پاره تن پیامبر و فاطمه زهرا صلوات الله علیهما به‌خاطر تلاش برای اقامه امر به معروف و نهی از منکر خون خود را فدا کرده و به تمام مومنین و رهروان مسیر حقیقت، این درس را داده که باید در راه اقامه حق مجاهده نمود.

دهه اول محرم زمینه‌ای برای احیای فریضه مهم و حیاتی امر به معروف و نهی از منکر و تذکری برای عموم مومنین نسبت به اهمیت این دو فریضه الهی است.

قطعا امر به معروف و نهی از منکر وظیفه‌ای همگانی است و تمام آحاد و ملت موظفند به آن جامه عمل بپوشانند تا برکات الهی نازل گردیده و از بلاها دور باشیم.

منکراتی همچون تجمل گرایی، فساد، پولشویی، رشد بی حجابی و پوشش‌های نامناسب، رشوه، ربای بانکی و غیربانکی، رشد سبک زندگی غربی، بی عفتی در حال رشد در فضای مجازی و حقیقی، بی عدالتی و تبعیض، اسراف منابع، عدم توجه کافی به حفظ محیط زیست، گسترش فضای تهمت زنی و شایعه پراکنی در برخی رسانه‌ها تماما مصداق‌های بارز منکر است که در حال گسترش است و باید با عزم ملی و احساس وظیفه عمومی و نهی از منکر جلوی رشد آن گرفته شده و با برنامه‌ریزی دقیق و مستمر و مدیریت شده مسئولان امر و حمایت و تشویق ناهیان از منکر در مسیر تحقق جامعه الهی قدم برداریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Real Time Web Analytics