قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / مفتی عمان به نامه آیت‌الله سبحانی پاسخ داد + متن نامه
مفتی عمان به نامه آیت‌الله سبحانی پاسخ داد + متن نامه

مفتی عمان به نامه آیت‌الله سبحانی پاسخ داد + متن نامه

«شیخ احمد بن حمد الخلیلی» مفتی اعظم عمان به نامه  آیت‌الله  جعفر سبحانی پاسخ داد و تاکید کرد به هیچ وجه رابطه میان سلطنت عمان و رژِیم صهیونیستی برقرار نخواهد شد.

به گزارش شبکه اجتهاد، شیخ الخلیلی در این نامه بیان کرده است: تبادل دیدارها میان سلطنت عمان و رژیم صهیونیستی به منظور کاهش فشارها بر ملت فلسطین صورت‌‌‌ می‌گیرد.

مفتی کل عمان تاکید کرد که موضعش نسبت به قضیه فلسطین، حمایت از مبارزه و تقویت اصرار بر استیفا و استرداد کامل حقوق غصب شده ملت فلسطین است.

شیخ الخلیلی در این نامه ضمن ابراز خوشحالی نسبت به دریافت نامه آیت‌الله سبحانی، با تمجید از اهتمام ایشان به امور امت اسلامی، وحدت آنها و خاموش کردن آتش فتنه‌ای که دشمنان به راه انداخته‌اند، عنوان کرد: همه ما در چنین احساساتی با یکدیگر اشتراک داریم.

وی با بیان اینکه اوضاع تلخ امت اسلامی ناراحت کننده است و دل هر کسی را به درد‌‌‌ می‌آورد، ابراز امیدواری کرد که روزی بیاید که در آن دل‌‌‌ها ی مسلمانان یکی شود و امت اسلامی متحد گردند.

مفتی عمان به نامه آیت‌الله سبحانی پاسخ داد + متن نامه

مفتی کل عمان درباره تذکر آیت‌الله سبحانی درباره موضوع برقراری روابط میان سلطنت عمان و رژِیم غاصب صهیونیستی نیز تاکید کرده است که مخالف چنین روابطی است و نامه آیت‌الله سبحانی را به یکی از مسئولان این کشور داده و به او گفته که به هیچ وجه رابطه میان سلطنت عمان و رژِیم صهیونیستی برقرار نخواهد شد.

شیخ خلیلی با بیان اینکه هدف از تبادل دیدارها میان مقامات سلطنت عمان و رژِیم صهیونیستی، کاهش فشارها بر ملت فلسطین است، در نامه خود ادامه داد: در هر صورت ما همواره موضع خود درباره قضیه فلسطین را ابراز‌‌‌ می‌کنیم که در آن از مبارزه حمایت و بر استرداد حقوق غصب شده ملت فلسطین بدون هیچ کم و کاست تاکید‌‌‌ می‌شود.

مفتی سلطنت عمان در پایان نامه خود آورده است: از خداوند متعال توفیق و پیروزی را برای همه امت اسلامی و برافراشتن پرچم حق و نابودی ظلم و ستم در هر مکانی را مسئلت داریم.

پیش از این آیت‌الله شیخ جعفر سبحانی در نامه‌ای به مفتی عمان نسبت به برقرای رابطه میان عمان و رژیم صهیونیستی واکنش نشان داده و خطاب به مفتی عمان نوشته بود: علمای غیور اسلام بویژه حضرتعالی باید مسئولان امور را نسبت به خطر چنین اقدامی و مفاسد و زیان‌‌‌ها ی ناشی از آن برای اسلام و مسلمانان متوجه گردانید. شفقنا

متن کامل نامه آیت‌الله سبحانی را اینجا بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Real Time Web Analytics