قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / موضع قاطع مراجع تقلید علیه عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی
موضع قاطع مراجع تقلید علیه عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی

در پاسخ به استفتاء دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی بیان شد:

موضع قاطع مراجع تقلید علیه عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی

مراجع عظام تقلید استفتاء دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در موضوع عادی سازی روابط برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی را پاسخ دادند.

به گزارش شبکه اجتهاد، حجت‌الاسلام والمسلمین شهریاری، دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی طی استفتایی از مراجع عظام تقلید خواستار بیان حکم شرعی عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی شد.

در این نامه که برای تعدادی از مراجع عظام تقلید و علمای اعلام ارسال شده است، ضمن اشاره به اینکه «این ارتباط علاوه بر مشروعیت بخشی به رژیم منحوس و نامشروع صهیونیستی موجب تجویز سلب حقوق مسلم فلسطینیان، زیر پا نهادن آرمان‌های نظام اسلامی و قدس شریف، تضعیف امت واحد اسلامی و ایجاد شقاق و در نهایت همراهی با دشمنان خداوند متعال و پیامبر اعظم (ص) است»، در خصوص عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی از محضر مراجع معظم استفتاء شده است.

آیات عظام مکارم شیرازی، نوری همدانی و علوی گرگانی در پاسخ‌های جداگانه به این استفتاء، این کار را خیانت به قرآن و امت اسلامی دانسته و خواستار تحریم روابط و ممانعت امت اسلامی از اینگونه اقدامات شدند.

لازم به ذکر است، تعداد دیگری از مراجع عظام و علماء همچون حضرات آیات گرامی، محفوظی، مبشر کاشانی و امین خراسانی نیز پاسخ‌های مشابهی را در این موضوع صادر کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Real Time Web Analytics