قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / نظریه کارآمدی دولت اسلامی با تأکید بر دیدگاه امامین انقلاب
نظریه کارآمدی دولت اسلامی با تأکید بر دیدگاه امامین انقلاب

تازه‌های نشر؛

نظریه کارآمدی دولت اسلامی با تأکید بر دیدگاه امامین انقلاب

کتاب «نظریه کارآمدی دولت اسلامی با تأکید بر دیدگاه امامین انقلاب» از سوی انتشارات دانشگاه باقرالعلوم (ع) روانه بازار نشر شد.

به گزارش شبکه اجتهاد، کتاب «نظریه کارآمدی دولت اسلامی با تأکید بر دیدگاه امامین انقلاب» به قلم رقیه جاویدی در ۴۱۷ صفحه از سوی انتشارات دانشگاه باقرالعلوم (ع) به زیور طبع آراسته شد.

خردمایه شکل‌گیری کارآمدی دولت اسلامی بر پایه ساختار و نحوه تعامل و کنش دولت و مسئولان در جهت حل مشکلات نظام و مردم و دستیابی به اهداف است؛ اما به دنبال چالش‌ها و خلأهای موجود در حوزه‌های ساختار، فرآیند، شاخص‌های دولت و مسئولان باعث شده است که خروجی نظام اسلامی بعد از وقوع انقلاب اسلامی تبدیل به تأسیس دولت کارآمد اسلامی نشود و دولت‌هایی که روی کار آمده‌اند به دلیل خلأ نظری از مدل و الگویی که مبنای عمل قرار گیرد، دچار این تزلزل شده‌اند و نتوانسته‌اند کارآمدی دولت را ایجاد یا بهبود یا ارتقا بخشند.

در این راستا، توجه به اهمیت و ضرورت شکل‌گیری دولت که اجرای قانون اسلام در بطن جامعه است و نیز عطف به سرمنشأ آن که همان مشروعیت الهی و مقبولیت مردمی است و رعایت اصول و فرآیندهای کارآمدی در بعد اقتصاد، سیاست، فرهنگ و اجتماع و نیز رعایت ویژگی‌های اخلاقی و مدیریتی و کفایتی مسئولان و برطرف کردن ویا مقابله با موانع کارآمدی دولت اسلامی خواهد شد که آثار و برکات فراوانی دارد که مهم‌ترین آن دستیابی به اهداف والای اسلامی و برقراری عدالت و پیشرفت همه‌جانبه کشور است.

گفتنی است نویسنده این کتاب از دانشجویان دانشگاه باقرالعلوم (ع) است و این اثر که برگرفته از رساله دکتری وی است با افزودن برخی مطالب کاربردی و عملیاتی بحث کارآمدی در بخش پایانی، به رشته تحریر در آمده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Real Time Web Analytics