قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / پاسخ‌‌هایتان قانع کننده نبود؛ نامه سرگشاده آیت‌الله مکارم شیرازی به رئیس قوه قضاییه
پاسخ‌‌هایتان قانع کننده نبود، نامه سرگشاده آیت‌الله مکارم شیرازی به رئیس قوه قضاییه

گزارش روز؛

پاسخ‌‌هایتان قانع کننده نبود؛ نامه سرگشاده آیت‌الله مکارم شیرازی به رئیس قوه قضاییه

حرف حساب خود را رها نمی‌کنیم، پیشنهاد می‌کنم همانگونه که خود شما اشاره کرده‌اید دادستان کل کشور و دو نفر از قضات عالی رتبه که سوابق حوزوی داشته باشند تشریف بیاورند تا چهار مسئله مهم درباره مهریه در محیط عالمانه و دور از عصبانیت حل و فصل شود و چنانچه روشن شد به کاربسته شود و اگر بعضی قوانین موجود با متون اسلامی سازگار نبود از طریق مجلس شورای اسلامی اصلاح شود.

به گزارش شبکه اجتهاد، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی صبح امروز در جلسه درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم برگزار شد، در نامه‌ای سرگشاده به توضیحات رئیس قوه قضاییه درباره مهریه پاسخ داد که در ادامه می‌خوانید.

به دنبال بحثی که درباره مهریه و جوانان داشتیم رئیس قوه قضاییه بیاناتی داشته است. ما در اینجا نامه سرگشاده‌ای داریم که بر اساس آن می‌خواهیم عمل کنیم، بالاخره حرف حساب خود را رها نمی‌کنیم.

جناب مستطاب آیت‌الله آملی لاریجانی ریاست محترم قوه قضائیه (دامت برکاته)، با اهداء سلام و تحیت معروض می‌دارد: بیانات جنابعالی را درباره مسائلی که اینجانب مطرح کرده بودم خواندم؛ متاسفانه قانع کننده نبود و شاید توضیحات من برای چند مسئله کافی نبوده است.

پیشنهاد می‌کنم همانگونه که خود شما اشاره کرده‌اید دادستان کل کشور و دو نفر از قضات عالی رتبه که سوابق حوزوی داشته باشند تشریف بیاورند تا چهار مسئله مهم درباره مهریه در محیط عالمانه و دور از عصبانیت حل و فصل شود و چنانچه روشن شد به کاربسته شود و اگر بعضی قوانین موجود با متون اسلامی سازگار نبود از طریق مجلس شورای اسلامی اصلاح شود.

اینجانب برای قوه قضائیه و شخص جنابعالی قائل به احترام بوده و هستم و تضعیف این قوه را کار خلافی می شمارم ولی هدف این جانب روشن ساختن قوانین مترقی اسلام و کمک به جمعی از گرفتاران مهریه است. لطفا دستور دهید لیست کامل زندانیان مهریه را با ذکر سن و سال همراه بیاورند.

امیدواریم بتوانیم از این طریق کمکی به حل مشکل جوانان که گرفتار مسئله مهریه هستند و در زندان به سر می برند بنمائیم؛ همیشه در سایه لطف پروردگار موفق باشید.

آیت‌الله مکارم شیرازی همچنین با اشاره به اینکه در خصوص چهارمسئله توضیحات لازم را خواهم داد، گفت: متاسفانه دستگاه قضایی تابع یک سلسله قوانین دست و پاگیر است و آنها باعث مشکل می‌شوند.

یادآوری می‌شود، معظم‌له طی روزهای اخیر انتقاداتی در خصوص مسئله عندالمطالبه و عندالاستطاعه بودن مهریه و زندانی شدن جوانان به دلیل ناتوانی در پرداخت مهریه داشت که آیت‌الله آملی لاریجانی در این خصوص توضیحاتی را ارائه کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Real Time Web Analytics