قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / پاسخ دفتر آیت‌الله سیستانی به شایعات فضای مجازی درخصوص روح الله زم
پاسخ دفتر آیت‌الله سیستانی به شایعات فضای مجازی درخصوص روح الله زم

پاسخ دفتر آیت‌الله سیستانی به شایعات فضای مجازی درخصوص روح الله زم

دفتر آیت‌الله سیستانی به شایعات مطرح شده در فضای مجازی در خصوص روح الله زم پاسخ داد و تاکید کرد: «بارها اعلام نمودیم که دفتر آقای سیستانی هیچگونه اطلاعی از آمدن آقای زم به عراق و نقشی در دستگیری ایشان نداشته است.»

به گزارش شبکه اجتهاد، دفتر آیت‌الله سیدعلی سیستانی به برخی اخبار در فضای مجازی واکنش  نشان داد و اعلام کرد که  از آمدن روح‌الله زم به عراق اطلاع نداشته و نقشی در دستگیری او نداشته است.

در اطلاعیه منسوب به دفتر آیت‌الله سیستانی که در برخی سایت‌ها منتشر شده آمده است:‌

بسمه تعالی

با سلام و احترام

بارها اعلام نمودیم که دفتر آقای سیستانی هیچگونه اطلاعی از آمدن آقای زم به عراق و نقشی در دستگیری ایشان نداشته است.

و پس از انتشار ادعای سوء استفاده از نام آقای سیستانی برای کشاندن ایشان به عراق، در تماس با مقام‌های عالی رتبه جمهوری اسلامی ایران، از آنان خواسته شد توضیحاتی در این زمینه ارائه دهند، و بر این درخواست مکررا تاکید شد، و در تاریخ ۳۰ مهر ۱۳۹۹ آقای شهرستانی، نماینده آقای سیستانی و رئیس دفترشان در قم – طبق دستور ایشان – با آقای رئیسی ریاست قوه قضائیه ملاقات و موضوع را پیگیری نمودند.

درنهایت: مقامات ذیربط به صورت رسمی به ایشان و سپس در تاریخ ۳۰ آبان ۱۳۹۹ به دفتر آقای سیستانی در نجف اشرف ابلاغ نمودند که هرگونه سوء استفاده از نام آقای سیستانی در جریان بازداشت آقای زم قاطعانه تکذیب می‌شود. و بنابر آن زمینه دخالت مرجعیت در امر محاکمه و مجازات ایشان را منتفی دانستند.

گفتنی است، از آنجا که بیانیه مزبور از سوی سایت رسمی آیت‌الله سیستانی منتشر نشده بود، خبرگزاری حوزه جویای صحت این نامه در ارتباط با برخی اعضای دفتر معظم‌له شد. در همین راستا یکی از اعضای دفتر ایشان ه متن فوق را تایید کرد و در ادامه یکی از اعضای هیئت استفتائات دفتر آیت‌الله سیستانی نیز در تماس با حجج اسلام والمسلمین آقایان سیدجواد شهرستانی و سیدمحمدرضا سیستانی تاییدیه این بیانیه را گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Real Time Web Analytics