قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / پذیرش طلاب در رشته تخصصی «فقه مقارن» مرکز آخوند خراسانی
آغاز ثبت‌نام رشته «فقه مقارن» در مرکز تخصصی آخوند خراسانی

فراخوان؛

پذیرش طلاب در رشته تخصصی «فقه مقارن» مرکز آخوند خراسانی

پذیرش رشته‌های تخصصی سطح سه حوزه علمیه مشهد در نیمسال اول تحصیلی۱۴۰۰-۱۳۹۹ در رشته‌های تخصصی (فقه مقارن، تفسیر و علوم قرآن، علوم و معارف حدیث، فلسفه و کلام اسلامی و کلام مقارن) توسط مرکز تخصصی آخوند خراسانی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی آغاز شد.

به گزارش خبرنگار اجتهاد، مرکز تخصصی آخوند خراسانی وابسته به اداره کل آموزش دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، مرکزی علمی – آموزشی است که به‌منظور نهادینه‌سازی آموزش‌های تخصصی با پشتوانه تجربه‌های پیشین و با هدف ارتقا و توسعه آموزش‌های حوزوی در قالب پنج رشته تخصصی سطح سه «تفسیر و علوم قرآن»، «علوم و معارف حدیث»، «فقه مقارن»، «کلام مقارن» و «فلسفه و کلام اسلامی» فعالیت خود را معطوف کرده است.

«اعطای مدرک مقطع تخصصی رسمی حوزه علمیه خراسان»، «بهره‌مندی از اساتید توانمند کشوری حوزه و دانشگاه و فضای آموزشی مجهز»، «برنامه درسی معطوف به افق‌های نوین، پرورش تفکر و تجربه تحقیق»، «امکان ادامه تحصیل دانش‌آموختگان در مقطع تحصیلی سطح چهار و دکترای تخصصی»، «انتشار مقالات در نشریات دفتر تبلیغات اسلامی و عضویت در حلقه‌های علمی و تبلیغی» و «اعطای کمک هزینه تحصیلی» از جمله امتیازات جذب در این مرکز تخصصی است.

همچنین، «تابعیت جمهوری اسلامی ایران و التزام عملی به ولایت فقیه»، «سلامت جسمی و صلاحیت اخلاقی»، «سوابق موفق تحصیلی در حوزه علمیه، اتمام سطح دو (تحصیلات بالاتر دارای اولویت است)»، «داشتن پرونده رسمی تحصیلی (یا انتقالی) در مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان»، «موفقیت در مصاحبه علمی» و «تعهد به تحصیل تمام وقت» از شرایط ثبت‌نام می‌باشد.

براساس این گزارش، پذیرش صرفاً از طریق مصاحبه علمی خواهد بود که در نیمه دوم شهریور ۹۹ برگزار می‌شود. مدت تحصیل در هر یک از پنج رشته، دو ونیم سال بدون احتساب پایان‌نامه است. دروس اصول فقه تخصصی و فقه تخصصی (کفایه و مکاسب) به‌علاوه یکی از دروس تخصصی هر رشته، پیش از ظهر هر روز برگزار شده و سایر دروس اکثر رشته‌ها، بعدازظهرها ارائه می‌شود.

گفتنی است، علاقه‌مندان جهت ثبت‌نام می‌توانند از ۱۹ تیرماه لغایت ۲۰ مردادماه ۹۹ جهت تکمیل فرم ثبت‌نام و تعیین اولویت رشته تحصیلی به‌صورت اینترنتی از طریق شبکه معالم paziresh.dte.ir اقدام نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Real Time Web Analytics