قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / کرونا بهانه‌ای برای بازگشت به خداست/ لزوم اصلاح برنامه تربیتی در مراکز آموزشی
نظر آیت‌الله مدرسی درباره برگزاری مراسم عزاداری محرم امسال

‌آیت‌الله مدرسی:

کرونا بهانه‌ای برای بازگشت به خداست/ لزوم اصلاح برنامه تربیتی در مراکز آموزشی

‌آیت‌الله سید محمدتقی مدرسی با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا بهانه‌ای برای بازگشت بشریت به سوی خداوند است، گفت: امروز این ویروس کاری کرده که کشورهای ابرقدرت جهان فلج شده‌اند.

به گزارش شبکه اجتهاد، آیت‌الله سید محمدتقی مدرسی در جلسه سخنرانی هفتگی خود که به‌صورت مجازی برگزار شد، شیوع جهانی ویروس کرونا را یک شوک جهانی و بزرگ بر تمام بشریت دانست و گفت: اپیدمی جهانی ویروس کرونا شوکی بزرگ بر تمام بشریت وارد کرد تا بشریت با این شوک انحرافات و نقاط منفی خود را بشناسند و به‌صورت جدی به‌دنبال اصلاح آن باشند.

وی ادامه داد: قدرت‌های بزرگی که بزرگ‌ترین زرادخانه‌های جنگی جهان را ساختند و مدعی بودند که هیچ قدرتی نمی‌تواند آنها را فلج کند، اکنون از این ویروس کرونا رنج می‌برند و این ویروس کشور آنها را فلج کرده است؛ مسئله‌ای که هیچکس شش ماه قبل به خاطر سرپوش گذاشتن رسانه‌های جعلی بر حقایق، خطر این ویروس را باور نداشت.

این مرجع عراقی با طرح این سوال خطاب به آمریکایی‌ها، گفت: آیا بهتر نبود ایالات متحده آمریکا که هفت تریلیون دلار برای حمله به عراق هزینه کرد، نصف این مبلغ را برای بیمه سلامت ملت خود هزینه کند؟

وی با اشاره به نقاط ضعف کشورهای منطقه از کمبود زیرساخت‌های بهداشتی، اظهار کرد: این ویروس نقاط ضعف کشورهای منطقه از جمله کمبود زیرساخت‌های بهداشتی و تعداد پزشکان را آشکار کرد، و بشر را متوجه خداوند کرد تا از انحرافات و اشتباهات گذشته توبه و آنها را اصلاح کنند. چراکه بازگشت به‌سوی خداوند متعال به معنی بازگشت به عقل و وجدان است.

وی خواستار بازنگری در مدیریت سازمان‌های مسئول کشور در بُعد پزشکی، چه در سطح زیرساخت‌ها مثل بیمارستان‌ها و مراکز پزشکی و یا در سطح انسانی شد و بر ضرورت اختصاص بودجه‌های بیشتر تأکید کرد و گفت: این بودجه‌ها یا کافی نبود یا در امور نادرست صرف می‌شد.

آیت‌الله مدرسی در بخشی دیگر از سخنان خود از تلاش‌های کادر پزشکی که در این دوره در خط مقدم مقابله با ویروس کرونا مجاهدت و مبارزه کردند، تشکر و قدردانی کرد و ادامه داد: بسیاری از آنان جان خود را در این راه از دست دادند و برخی دیگر روزهای سختی را سپری می‌کنند و زندگی آنان همچون وضعیت رزمندگان در میدان جنگ شده است.

وی بر ضرورت قدردانی از تلاش‌های کادر پزشکی و تکریم آنان و اختصاص بودجه‌هایی که به استخدام آنان منجر شود، تأکید کرد و در پایان با پیشنهاد راه‌اندازی مراکز مطالعاتی برای بررسی چنین مسائلی در آینده، گفت: باید مراکز مطالعاتی بیشتری در زمینه‌های مختلف برای بررسی راه‌های اصلاح اشتباهات سابق در جامعه و تعیین نقشه راه برای ۲۵ سال آینده در زمینه‌های مختلف تشکیل شود تا نسل‌های آینده به اشتباهات این نسل مبتلا نشوند.

آیت‌الله مدرسی در پایان اظهار داشت: همچنین باید در خصوص اصلاح برنامه تربیتی در مراکز آموزشی و دانشگاهی به‌صورت جدی فکر شود تا تربیت انسان بر آموزش آن مقدم باشد و مسئله فکر کردن به شغل و منفعت شخصی فارغ‌التحصیل بر خدمت به کشور و وطن مقدم نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Real Time Web Analytics