قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / از فقه انحرافی رنج می‌بریم/ داعش و القاعده مقید به نصّ نیستند
از فقه انحرافی رنج می‌بریم/ داعش و القاعده مقید به نصّ نیستند

مشاور مفتی مصر:

از فقه انحرافی رنج می‌بریم/ داعش و القاعده مقید به نصّ نیستند

تروریست‌ها با شناخت یا عدم شناخت از فتاوی شاذّ برای حلال دانستن ریختن خون استفاده می‌کنند و ما از فقه انحرافی رنج می‌بریم و باید از طریق روش میانه مفاهیم را مشخص کنیم تا تفکر افراطی نتواند در آن ورود کند.

به گزارش شبکه اجتهاد، شیخ مجدی عاشور مشاور مفتی مصر در کنفرانس “مقابله با فتاوی تروریستی” گفت: صاحبان تفکر افراطی تروریستی بین مسلمانان، مسیحیان و هر دیانت دیگر فرقی قائل نیستند، بلکه با اصل “تو با ما هستی یا نیستی” رفتار می‌کنند و این نتیجه اختلالی است که در زندگی این گروهک‌ها وجود دارد.

وی افزود: تروریست‌ها با شناخت یا عدم شناخت از فتاوی شاذّ برای حلال دانستن ریختن خون استفاده می‌کنند و ما از فقه انحرافی رنج می‌بریم و باید از طریق روش میانه مفاهیم را مشخص کنیم تا تفکر افراطی نتواند در آن ورود کند.

شیخ عاشور ادامه داد: تروریست‌ها همگی را می‌کشند و هیچ فرقی قائل نیستند، بلکه مسلمان و مسیحی را می‌کشند و این نتیجه اختلالی است که در این گروهک‌ها و جود دارد.

حجاب واجب است اما اجباری نیست

شیخ مجدی عاشور در همین کنفرانس در پاسخ به سؤال یکی از حاضرین گفت: حجاب واجب است امّا اجباری نیست.

وی افزود: از تصوف می‌توان در مبارزه با تروریسم استفاده کرد؛ چرا که تصوف به به ما نزدیک تر است و همچنین متصوفین اهل اعتدال و میانه روی هستند.

همچنین ناجح ابراهیم متفکر اسلامی در اظهاراتی طی کنفرانس گفت: عیب بزرگی در انتقال فتواها از عصری به عصر دیگر وجود دارد و این دلیل بسیاری از مشکلات است.

وی افزود: داعش برخی از فقها را مقدس می‌شمارد و داعش و القاعده مقید به نصّ نیستند به بلکه فرزند عصر حاضر هستند. حوزه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Real Time Web Analytics