قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / انتشار بیست‌وهفتمین شماره فصلنامه «الحوزه» در عراق
انتشار بیست‌وهفتمین شماره فصلنامه «الحوزه» در عراق

تازه‌های نشر؛

انتشار بیست‌وهفتمین شماره فصلنامه «الحوزه» در عراق

بیست‌وهفتمین شماره فصلنامه «الحوزه» با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق منتشر شد. این شماره از مجله الحوزه موضوعات مهمی را بررسی کرده و با استقبال محافل مختلف بخصوص دانشجویان و علما و فضلای نجف روبرو شده است.

به گزارش شبکه اجتهاد به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مهمترین موضوعاتی که در این شماره مطرح شده شامل پژوهش‌هایی در تفکر بزرگان حوزه، پژوهش‌های حوزوی، پژوهش‌های گفتمان اسلامی و همچنین، در محضر اهل بیت(ع) می‌شود.

نظرات آیت‌الله خامنه‌ای در مورد حوزه و محرومین و حوزه و حکومت (عبدالرزاق النداوی)، گفتمان امام خامنه‌ای در مورد ارتباط و جدایی سیاسی (سید کامل الهاشمی)، تفسیر موضوعی متون قرآنی (سیروان الجنابی)، امام شرف الدین و جنبش معاصر اصلاحات (السید منذر الحکیم) در بخش پژوهش‌هایی در تفکر بزرگان حوزه آمده است.

در پژوهش‌های حوزوی به استقراء فقهی و نقش آن در پروسه اجتهاد (السید علی النوری)، حجیّت ذاتی برای تصمیم عقلاء و نقش آن در علم اصول فقه (الشیخ محمد تقی) و مرجعیت معرفتی قرآن (بررسی و ارزیابی) الشیخ خالد الغفوری اشاره دارد.

همکاری اجتماعی، یک ضرورت در جامعه، روانشناسی اسلامی، حقیقت یا توهّم و شهر کوفه (پژوهش تاریخی) هم در بخش پژوهش‌های گفتمان اسلامی درج شده است.

در بخش در محضر اهل بیت(ع) این فصلنامه مطالبی چون اصول اخلاقی انقلاب با توجه به نهضت امام حسین(ع)، ساختار فکری تربیتی از نظر امام حسین(ع) (پژوهشی در مورد تاثیرگذاری و تاثیر پذیری) و انقلاب اصلاح طلبانه امام حسین(ع) و شرایط جامعه اسلامی آمده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Real Time Web Analytics