قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / انتشار نرم افزارهای جدید اندروید «مناسک حج» و «مناسک همراه» + دریافت فایل

از سوی حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در امور حج وزیارت منتشر شد؛

انتشار نرم افزارهای جدید اندروید «مناسک حج» و «مناسک همراه» + دریافت فایل

نرم افزارهای جدید اندروید «مناسک حج» و «مناسک همراه» به طور جداگانه تولید و در اختیار روحانیون محترم کاروان‌ها قرار‌ می‌گیرد. این مناسک‌ها مطابق با فتاوای حضرت امام خمینی با حواشی آیات عظام بهجت، تبریزی، خویی، خامنه‌ای، زنجانی، سبحانی، سیستانی، صافی، فاضل لنکرانی، گلپایگانی، مکارم شیرازی، نوری همدانی می‌باشد.

به گزارش شبکه اجتهاد، نرم افزارهای جدید اندروید «مناسک حج» و «مناسک همراه» به طور جداگانه تولید شد. ویرایش جدید این مناسک مطابق با فتاوای حضرت امام خمینی با حواشی دوازده تن از مراجع معظم تقلید و استفتائات جدید از سوی حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج وزیارت تقدیم روحانیون، عوامل کاروان‌ها‌‌ و زایران بیت الله الحرام می‌شود.

بنابراین گزارش، هر سال کتاب مناسک محشی حج و مناسک همراه مورد بازنگری قرار می‌گیرد تا نواقص چاپ‌های پیشین برطرف و تغییرات فتاوای مراجع و مسائل مستحدثه در آن طرح گردد. تهیه و تنظیم این مناسک با حواشی دوازده تن از مراجع بزرگوار تقلید (آیات عظام بهجت، تبریزی، خویی، خامنه‌ای، زنجانی، سبحانی، سیستانی، صافی، فاضل، گلپایگانی، مکارم، نوری)، توسط بعثه مقام معظم رهبری، گامی بزرگ در جهت آگاهی و آموزش مناسک حج همراه با جدیدترین فتاوای مراجع و مسائل مستحدثه محسوب می‌شود.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: مناسک حج، مناسک بندگی و زندگی است، حج از یک سو چگونه با خدا زیستن را به انسان می‌آموزد و از دیگر سو چگونه زیستن با بندگان خدا را. حاجیان در سفر الهی و معنوی حج می‌کوشند خود را به خدا نزدیک کنند، حجاب‌ها و موانع قرب به حق را از سر راه بردارند، رنگ خدایی به خود بگیرند و جز رضای او چیزی طلب نکنند.

گام نخست برای دستیابی به این هدف بزرگ، فراگیری و انجام صحیح مناسک است. حج‌گزار وظیفه دارد که با این مناسک آشنا شود و عمل خویش را بر آن منطبق سازد؛ و در گام دوم به اسرار و معارف هر یک از آنها پی ببرد.

مناسک حج از چنان گستردگی و اهمیتی برخوردار است که زراره گوید: «روزی خدمت امام صادق رسیدم و گفتم مولای من، چهل سال است از حضور شما و پدر بزرگوارتان مسائل حج را می‌آموزم، آیا هنوز تمام نشده است؟ حضرت فرمود: «خانه‌ای که دو هزار سال قبل از حضرت آدم، فرشتگان پیرامون آن طواف می‌کرده‌اند انتظار داری مسائل آن در چهل سال تمام شود؟»

گفتنی است که ویرایش جدید کتاب «مناسک حج» و «مناسک همراه» با تلاش حجت‌الاسلام والمسلمین استاد منصور مظاهری در گروه فقه و حقوق پژوهشکده حج و زیارت به سامان رسید.

برای دریافت متن کتاب «مناسک حج» با فرمت (ا پی کا) ؛ اندروید اینجا کلیک کنید.

برای دریافت متن کتاب «مناسک حج» با فرمت (پی دی اف) اینجا کلیک کنید.

برای دریافت متن کتاب «مناسک حج» در کتابخانه تخصصی حج اینجا کلیک کنید.

————————————————

برای دریافت متن کتاب «مناسک همراه» با فرمت (ا پی کا) ؛ اندروید اینجا کلیک کنید.

برای دریافت متن کتاب «مناسک همراه» با فرمت (پی دی اف) اینجا کلیک کنید.

برای دریافت متن کتاب «مناسک همراه» در کتابخانه تخصصی حج اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Real Time Web Analytics