قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / انتشار چهارمین مجلد از «درس‌های مکاسب»
انتشار چهارمین مجلد از «درس‌های مکاسب»

تازه‌های نشر؛

انتشار چهارمین مجلد از «درس‌های مکاسب»

چهارمین مجلد از «درس‌های مکاسب» دربردارندۀ دروس آیت‌الله سید حسن مرتضوی از سوی بوستان کتاب منتشر شد.

به گزارش خبرنگار اجتهاد، جلد چهارم «درس‌های مکاسب» برگرفته از درس‌های آیت‌الله سید حسن مرتضوی، به کوشش حجت‌الاسلام سید محسن مرتضوی به همت مؤسسه بوستان کتاب به زیور طبع آراسته شد.

جلد مذکور حاوی مباحث خیارات مکاسب شیخ انصاری (ره) است که در هشت بخش و ۱۱ جلسۀ درسی تنظیم شده که از بحث معنای لغوی و اصطلاحی «خیار» شروع و تا ابتدای بحث «شروط» ادامه می‌یابد.

عناوین بخش‌های مختلف این اثر عبارتنداز: معنای لغوی و اصطلاحی خیار، خیار مجلس، خیار حیوان، خیار شرط، خیار غبن، خیار تأخیر، خیار رؤیت و خیار عیب.

لازم به ذکر است، جلد اول و دوم و سوم این مجموعه به «کتاب البیع» و جلد چهارم و پنجم آن به «کتاب الاخیارات» اختصاص دارد.

جلد اول کتاب «درس‌های مکاسب (کتاب البیع)» در هفت بخش تنظیم شده که معنای لغوی و اصطلاحی بیع، معاطات، تنبیهات معاطات، عقد بیع، احکام مقبوض به عقد فاسد و شروط متعاقدین، عناوین بخش‌های این جلد را تشکیل می‌دهد.

جلد دوم در ۹ بخش تألیف شده است که از بخش هشتم تا شانزدهم این اثر سه جلدی را شامل می‌شود؛ عناوین این جلد مشتمل بر بیع فضولی، اجازه و ردّ، ولایت أب و جد، ولایت فقیه، ولایت عدول مؤمنین، بیع عبد مسلم به کافر، شروط عوضین، طلقیت و بیع الوقف است.

جلد سوم این اثر، در ۱۰ بخش تدوین شده است که از بخش هفدهم تا بیست و ششم را در بر می‌گیرد؛ عناوین بخش‌های این جلد عبارتنداز: صور جواز بیع وقف، عدم جواز بیع اُمّ ولد، بیع رهن، بیع عبد جانی، قدرت بر تسلیم، عدم به مقدار ثمن و مثمن، اِندار برای ظروف، استحباب تفقّه در تجارت، تلقی رکبان و غیره و احتکار طعام.

براساس این گزارش، «درس‌های مکاسب»، برگرفته از درس‌های پربار و شاگردپرور فقیه عالی‌مقام و استاد برجسته حوزه‌های علمیه، آیت‌الله حاج سید حسن مرتضوی است که دوره‌های متعدد در حوزه علمیه نجف اشراف و مشهد مقدس در جمع صدها نفر از طلاب و فضلا ارائه شده است.

عمق، دقت علمی و تسلط فوق‌العاده بر مباحث، بیان شیوا، رسا و دل‌نشین، دسته‌بندی بدیع و ابتکاری، همراه با ذکر مثال‌های متعدد و کاربردی، از ویژگی‌های بی‌بدیل درس‌های استاد بود که خاطره شیرین آن در خاطر شاگردان ماندگار شده است.

علاقه‌مندان با خرید اینترنتی این کتاب از طریق نشانی www.bustaneketab.com می‌توانند از تخفیف ویژه بهره‌مند شوند.

همچنین، جهت تهیه دوره ۴ جلدی این کتاب با تخفیف حداقل ۱۰ درصد می‌توانید به انتشارات حوزه علمیه خراسان به آدرس خیابان امام خمینی (ره)- بین امام خمینی ۳۲ و ۳۴ مراجعه کنید و یا با شماره تلفن: ۰۵۱۳۲۰۰۸۶۰۹ تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Real Time Web Analytics