قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / انتقاد هیأت بین‌المللی نظارت بر مدیریت حرمین شریفین از عربستان سعودی
طراحی نرم‌افزار «حج زکی» برای حجاج

انتقاد هیأت بین‌المللی نظارت بر مدیریت حرمین شریفین از عربستان سعودی

هیأت بین المللی نظارت بر مدیریت حرمین شریفین، اقدامات دولت سعودی را به دلیل افزایش هزینه‌های حج و محروم کردن مسلمانان از ادای این فریضه الهی محکوم کرد.

به گزارش شبکه اجتهاد، هیأت بین المللی نظارت بر مدیریت حرمین شریفین عربستان (alharamainwatch)، اقدامات دولت سعودی را به خاطر افزایش هزینه‌های حج و محروم کردن مسلمانان از ادای این فریضه الهی محکوم کرد.

دولت سعودی امسال هزینه‌های حج عمره گزاران و حجاج بیت الله حرام را افزایش داده است که این اقدام باعث شد هیأت بین‌المللی نظارت بر مدیریت حرمین شریفین توسط عربستان اقدامات دولت سعودی را که هر یک از مسلمانان را هدف قرار داده است، محکوم کند.

این هیأت با انتشار بیانیه‌ای افزایش هزینه‌های حج توسط عربستان را محکوم و اقدامات ریاض را در این زمینه ظالمانه خواند. اقداماتی که باعث می‌شود هزاران نفر از مسلمانان در جهان نتوانند پنجمین فریضه اسلامی خود (حج) را به جا آورند.

هیأت بین المللی نظارت بر مدیریت حرمین شریفین توسط عربستان در این بیانیه آورده است: دولت سعودی نتوانسته است در تحقق عدالت و مساوات بین مسلمانان موفق عمل کند، زیرا امسال هزاران نفر از مسلمانان کم درآمد نمی‌توانند هزینه‌های سرسام‌آور حج را تامین کنند.

هیات نظارت بر اداره حرمین شرمین اعلام کرد: دولت سعودی هزینه‌های مربوط به روادید حج امسال را نسبت به سال قبل ۱۴ درصد افزایش داده است در حالیکه سایر خدماتی که به حجاج ارائه می‌دهد مانند قیمت هتل‌‌‌‌‌ها و حمل و نقل را هم افزایش داده است.

این نهاد بین المللی با اشاره به اینکه یکی از اهداف فریضه حج مساوات بین تمام ابناء بشر و اجرای آن است، تاکید کرد: دولت سعودی با اقدامات خود به صورت عمدی مسلمانان را به غنی و فقیر، مسلمان عادی، شاهزاده و اتباع سایر کشور‌ها تقسیم کرده است.

این هیأت بین المللی در این بیانیه می‌افزاید: گویا دولت عربستان در دنیای دیگری به سر می‌برد و هیچ حسی نسبت به حجاج، شرایط آن‌ها و توجه کافی به رسالت حج ندارد.

هیأت نظارت بر اداره حرمین در بیانیه خود تاکید کرد: دولت سعودی باید در اخذ عوارض و مالیات‌های سرسام آوری که برای حج در نظر گرفته است، تجدیدنظر کند تا امکان حضور همه طیف‌ها و مسلمانان همه کشور‌ها در این فریضه فراهم شود.

این نهاد با درخواست خود مبنی بر مشارکت موسسه‌ها و نهاد‌های اسلامی در اداره امور حج افزود: عربستان در اداره حرمین شریفین و تحقق عدالت بین مسلمانان از تمام ملیت‌ها شکست خورده است.

هیأت بین المللی نظارت بر مدیریت حرمین شریفین توسط عربستان، رژیم سعودی را به بهره برداری سیاسی از حج برای تحقق اهداف اقتصادی و پوشش دادن هزینه جنگ‌‌‌‌‌هایش از درآمد‌های حج متهم کرد.

این در حالی است که اتحادیه ائمه تونس از مفتی خود در این کشور خواست به علت افزایش سرسام آور هزینه‌های حج امسال و بهره برداری عربستان از این پول‌ها برای تامین مالی جنگ‌هایش علیه کشور‌های اسلامی حج امسال را تعطیل کند. باشگاه خبرنگاران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Real Time Web Analytics