قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / اهانت به مرجعیت هیچ جایگاهی در نظام روحانیت و حوزه‌های علمیه ندارد/ حرکت شومی بود؛ محکوم می‌کنیم
اهانت به مرجعیت هیچ جایگاهی در نظام روحانیت و حوزه‌های علمیه ندارد/ حرکت شومی بود؛ محکوم می‌کنیم

استاد فرخ‌فال تصریح کرد:

اهانت به مرجعیت هیچ جایگاهی در نظام روحانیت و حوزه‌های علمیه ندارد/ حرکت شومی بود؛ محکوم می‌کنیم

رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن محکوم کردن اهانت به شان مرجعیت در فضای مجازی، گفت: این حرکتی که علیه مرجعیت، این روزها در فضای مجازی مطرح شد، هیچ جایگاهی در نظام روحانیت و حوزه‌های علمیه ندارد.

به گزارش شبکه اجتهاد، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد فرخ فال در چهارمین انتخابات هیئت رئیسه مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم که در سالن همایش های دارالشفاء برگزار شد، با بیان اینکه همه این تشکیلات در ابعاد مختلف حوزه به دلیل حفظ اسلام ناب و شریعت است، عنوان کرد: همه ما از پاسداران شریعت مبین اسلام به حساب می آییم.

او با اشاره به بدخواهی‌های دشمنان علیه حوزه و مرجعیت افزود: جای تعجب نیست که بدخواهان و دشمنان اسلام ناب و مذهب تشیع هر از چندگاهی با سرویس‌های اطلاعاتی اجانب حرکت‌های شوم انجام می‌دهند.

رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن محکوم کردن اهانت به شان مرجعیت در فضای مجازی، گفت: این حرکت شومی که علیه مرجعیت در این روزها در فضای مجازی مطرح شد، هیچ جایگاهی در نظام روحانیت و حوزه‌های علمیه ندارد و جامعه مدرسین اهانت یک فرد در فضای مجازی به ساحت مرجعیت را محکوم می‌کند.

این استاد حوزه علمی قم تشکیل مجمع عمومی را پیشنهاد رهبر انقلاب دانست و خاطرنشان کرد: ایشان در سفری که در سال ۸۹ به قم داشتند، از جامعه مدرسین حوزه علمیه برای تشکیل مجمع عمومی مطالبه فرمودند و جامعه مدرسین هم برای اینکه برای جامعه مدرسین بازوی قوی ایجاد شود، این مجمع را به تبعیت از رهبر انقلاب تشکیل داد.

فرخ فال با بیان اینکه مجمع عمومی جامعه مدرسین سه دوره را پشت سر گذاشته است، ادامه داد: در دوره آخر به دلیل کرونا، انتخابات به تاخیر افتاد و هیئت رئیسه دور سوم مجمع عمومی کار خود را ادامه داد و اکنون با این فرصتی که ایجاد شده، انتخابات هیئت رئیسه برگزار شده است.

او خاطرنشان کرد: هیئت رئیسه سوم بیش از سه سال کار را دنبال کرد و اعضای مجمع عمومی و اعضای هیئت رئیسه برای انجام مسئولیت‌ها هیچ گونه حقوق و مستمری و دریافتی ماهانه نداشته‌اند و نخواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Real Time Web Analytics