قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / اینقدر بر «حرام بودن أخذ دیرکرد» تاکید می‌کنیم تا متوقف شود
اگرچه مسئولان گوش نمی‌کنند، اما درد مردم را بیان می‌کنیم

آیت‌الله نوری همدانی:

اینقدر بر «حرام بودن أخذ دیرکرد» تاکید می‌کنیم تا متوقف شود

روزی نیست که نامه‌ای در زمینه جریمه دیرکرد نداشته باشیم حتی گفته شده چرا این قدر بیان می‌کنید، باید به اندازه‌ای بیان کرد که دیگر این امر صورت نگیرد.

به گزارش شبکه اجتهاد، آیت‌الله حسین نوری همدانی در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم برگزار شد با بیان اینکه هر کس باید به مسئولیت خود عمل کند، اظهار کرد: مسئولیت‌های انسان در نهج‌البلاغه ذکر شده است. انسان از مسئولیت فردی برخوردار است بر این اساس هر کس باید خود را بسازد و براساس اصول، علم، ‌عقل، عمل و تقوا این کار را انجام دهد.

وی خاطرنشان کرد: هر کسی به وضعیت مسلمانان اهمیت ندهد مسلمان نیست انسان از مسئولیت شغلی نیز برخوردار است هر کسی هر شغلی دارد باید بداند شغلی که بر عهده گرفته مسئولیتی بر انسان ایجاد می‌کند.

استاد عالی‌رتبه حوزه علمیه قم با بیان اینکه کسانی که مسئولیت دولت و حکومت را بر عهده دارند از مسئولیت سنگینی برخوردار هستند، گفت: باید به وضع مردم توجه کنند گرانی و بیکاری مصیبت است زیرا حکومت برای مردم بوده و آنها در تمام صحنه‌ها حضور داشتند که انقلاب به ثمر رسید.

وی خاطرنشان کرد: باید در نظر داشت عمل وسیله امرار معاش نیست بلکه امانت است کسی که این امانت را بر عهده گرفته مسؤول است؛ در جریان خوزستان گرد و غبار و ریزگردها زندگی ساکنان این استان را تباه کرده؛ در آبادان و اهواز با درختکاری و امثال آن باید از ورود ریزگردها جلوگیری شود.

آیت‌الله نوری همدانی اضافه کرد‌: چندین سال است که ریزگردها مردم خوزستان را اذیت می‌کند باید در نظر داشت مردم خوزستان بیش از همه استان‌ها در جنگ تحمیلی خدمت کردند.

وی یادآور شد: کسانی که در برابر مردم مسئولیت دارند بدانند موضوع خدمت به مردم و در فکر مردم بودن مهم است مردم در زیر فشار اقتصادی و بیکاری هستند و باید کاهش تورم را لمس کنند که در زندگی مردم در برابر گرانی و بیکاری چه کاری انجام شده است.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه ربا و أخذ دیرکرد حرام است، گفت:‌ روزی نیست که نامه‌ای در زمینه دیرکرد نداشته باشیم حتی بیان می‌کنند چرا این قدر بیان می‌کنید باید به اندازه‌ای بیان کرد که دیگر این امر صورت نگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Real Time Web Analytics